VIDEO | Francijas Majotā ciklonā, iespējams, gājuši bojā vairāki simti cilvēku

Vairāki simti un, iespējams, pat tūkstošiem cilvēku, iespējams, ir gājuši bojā, kad gandrīz gadsimta laikā spēcīgākais ciklons “Čido” skāra Francijas aizjūras departamentu Majotu Indijas okeānā, svētdien, 15.decembrī, sacīja vietējā amatpersona un jau pirmdien avārijas dienestu darbinieki steidzās atjaunot galvenos pakalpojumus, pieaugot bažām par pārtikas, ūdens un sanitāro apstākļu pieejamību, ziņo “Reuters“.

“Meteo-France” ziņoja, ka ciklons ieradies naktī un tā vēja ātrums pārsniedza 200km/h. Tā bija spēcīgākā vētra vairāk nekā 90 gadu laikā, kas skārusi salas, norādīja sinoptiķi.

“Es domāju, ka noteikti būs vairāki simti, varbūt mēs sasniegsim tūkstoti, pat vairākus tūkstošus,” sacīja salas prefekts Fransuā Ksavjē Bjevils (Francois-Xavier Bieuville).

Francijas Iekšlietu ministrija sacīja, ka “būs grūti uzskaitīt visus ciklona upurus” un pagaidām nav iespējams noteikt konkrētu skaitli, “jo Majota ir musulmaņu zeme, kur mirušie tiek apglabāti 24 stundu laikā”.

Majotā no gaisa uzņemtajos kadros bija redzamas sagrautas mājas kalnos, vietējo plašsaziņas līdzekļu attēlos bija redzama applūdusi slimnīca, un krastā bojātas policijas laivas. Kokosriekstu koki arī iztriekušies caur daudzu ēku jumtiem.

 

 

“Domās esmu kopā ar mūsu tautiešiem Majotā, kuri ir pārdzīvojuši šausmīgākās stundas un kuri ir zaudējuši visu, daži ir zaudējuši dzīvību,” sacīja Francijas prezidents Emanuels Makrons (Emmanuel Macron).

Šī katastrofa ir pirmais premjerministra Fransuā Bairū (Francois Bayrou) izaicinājums, kas viņam jārisina tikai dažas dienas pēc tam, kad Makrons viņu iecēla amatā pēc iepriekšējās valdības sabrukuma.

Ciklons svētdien turpināja skart Mozambikas ziemeļus, taču tā ietekme nebija pilnībā skaidra. Interneta monitoringa uzņēmums “NetBlocks” vietnē “X” paziņoja, ka spēcīgais lietus un vējš ir sabojājis elektroenerģijas un telekomunikāciju infrastruktūru.

Pēdējos desmit gados tūkstošiem cilvēku nelegāli ir mēģinājuši šķērsot Komoru salas, kas atrodas Austrumāfrikas piekrastē, un pārcelties uz Majotu, kur ir augstāks dzīves līmenis un piekļuve Francijas labklājības sistēmai.

Saskaņā ar Francijas Iekšlietu ministrijas datiem Majotā dzīvo vairāk nekā 100 000 nelegālu migrantu.

Majota atrodas gandrīz 8 000km attālumā no Parīzes, tā ir ievērojami nabadzīgāka par pārējo Franciju un jau gadu desmitiem cīnās ar bandu vardarbību un sociālajiem nemieriem.

Francija kolonizēja Majotu 1843.gadā un 1904.gadā anektēja visu arhipelāgu, ieskaitot Komoru salas.

1974.gadā notikušajā referendumā 95% iedzīvotāju atbalstīja atdalīšanos, bet 63% Majotas iedzīvotāju nobalsoja par palikšanu Francijas sastāvā. Komora, Anžuāna un Moheli 1975.gadā pasludināja neatkarību. Majota joprojām tiek pārvaldīta no Parīzes.

Lasiet arī: VIDEO | Aizdomīgi mistiski droni lido virs ASV austrumu piekrastes štatiem

Seko mums arī FacebookDraugiem un X!

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas