VIDEO| Hersonas apgabalā applūdušās teritorijas kopējā platība ir 600 kvadrātkilometri

Kahovkas hidroelektrostacijas (HES) uzspridzināšanas dēļ Hersonas apgabalā applūdušās teritorijas kopējā platība ir 600 kvadrātkilometri, ceturtdien paziņoja Hersonas apgabala kara administrācijas vadītājs Oleksandrs Prokudins.

Viņš norādīja, ka 32% šīs teritorijas ir Ukrainas kontrolētajā Dņepras labajā krastā, bet 68% – Krievijas okupētajā kreisajā krastā.

Vidējais ūdens līmeņa augstums applūdušajā teritorijā ceturtdien plkst.8 no rīta pēc vietējā laika, kas vienāds ar Latvijas laiku, bija 5,61 metrs, piebilda Prokudins.

Ūdens līmenis Kahovkas ūdenskrātuvē Nikopoles rajonā plkst.8 bija 13,05 metri un tas turpina kristies,  informēja  valsts uzņēmums Ukrhidroenergo.

Aizvadītajā diennaktī ūdens līmenis ūdenskrātuvē krities par vienu metru.

Ukrhidroenergo piebilda, ka tiek uzkrāts ūdens citās Dņepras hidroelektrostaciju kaskādes ūdenskrātuvēs, lai mazinātu plūdus Hersonas apgabalā.

Jau ziņots, ka Krievijas karaspēks otrdien, 6.jūnijā Hersonas apgabalā uzspridzināja Kahovkas HES, sagraujot tās aizsprostu.

Kahovkas HES atrodas Krievijas karaspēka kontrolē, taču pēc aizsprosta uzspridzināšanas applūdušas teritorijas gan Dņepras labajā krastā, kuras kontrolē Ukraina, gan Krievijas okupētās teritorijas kreisajā krastā.

Lasiet arī: VIDEO| Pēc HES uzspridzināšanas Hersonas apgabalā applūdušas 29 apdzīvotas vietas

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas