VIDEO| ,,Pasaki to krieviski!” – Jūrmalas atpūtnieki rupji vēršas pret policistu

 Valsts policijā (VP) ir ierosinātas divas administratīvās lietas par atpūtnieku rupjo vēršanos pret Jūrmalas pašvaldības policijas darbinieku, mikroblogošanas vietnē Twitter vēsta iekšlietu ministrs Māris Kučinskis (AS).

Sociālajos medijos publicēts videoieraksts, kurā Jūrmalā krieviski runājoši atpūtnieki izaicina un rupji lamā Jūrmalas pašvaldības policistu, kā arī Jūrmalas glābšanas dienesta glābējus.

Iekšlietu ministrs uzsver, ka gadījumam, kad Jūrmalā notika rupja vēršanās pret Jūrmalas pašvaldības policijas darbiniekiem, ir pievērsta uzmanība. Valsts policija ir ierosinājusi divas administratīvās lietas, iesaistīto personības tiks noskaidrotas, un konsekvences būs atbilstošas Latvijas likumiem, sola ministrs.

VP informē medijus, ka 16. jūlijā ap pulksten 16.10 VP saņemts izsaukums no Jūrmalas pašvaldības policijas, ka nepieciešama palīdzība sabiedriskās kārtības un drošības nodrošināšanā Majoru pludmalē pretī Teātra ielai.

VP amatpersonām ierodoties, notikuma vietā jau bija trīs Jūrmalas pašvaldības policijas norīkojumi un, skaidrojot, kas ir noticis, amatpersonas uzzināja, ka kāda persona pludmalē veikusi huligāniska rakstura darbības, kā arī uzvedusies agresīvi un nav pakļāvusies pašvaldības policijas likumīgajām prasībām.

Ierodoties notikuma vietā, tika sākts darbs ar pašvaldības policijas norādīto personu un pieņemts paskaidrojums par notikušo.

Kopš VP ierašanās brīža apkārtnē netika konstatēti citi likumpārkāpumi, kas būtu par pamatu personu aizturēšanai, un arī pašvaldības policijas norādītā persona sadarbojās.

Noskaidrojot notikušā apstākļus, pūlis pamazām izklīda, un saistībā ar VP rīcībā esošajām ziņām par notikušā apstākļiem, 1964. gadā dzimušam vīrietim tika sākti divi administratīvā pārkāpuma procesi.

Viens process sākts par sabiedriskās kārtības traucēšanu, pārkāpjot vispārpieņemtās uzvedības normas un traucējot personas mieru, iestādes, komersanta vai citas institūcijas darbu vai apdraudot savu vai citu personu drošību.

Par šādu pārkāpumu personai var tikt piemērots brīdinājums vai naudas sods līdz 500 eiro.

Otrs process sākts par amatpersonas likumīgo prasību nepildīšanu vai amatpersonas darbības traucēšanu. Par šādu pārkāpumu piemēro brīdinājumu vai naudas sodu līdz 200 eiro.

Strādājot notikuma vietā, netika konstatēti jebkādi citi likumpārkāpumi, vienlaikus, VP rīcībā saņemti videoieraksti par notikušo pirms VP ierašanās brīža un vēl tiks vērtēts, vai notikušajā ir saskatāmas arī citas noziedzīga rakstura darbības, kas būtu vērtējamas kriminālprocesuālā kārtā.

Lasiet arī: VIDEO| Rīgas jūras līcī atrasta automašīna

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas