Vides instalācija mudina izvēlēties jēgpilnas dāvanas

Rīgā, Elizabetes un Brīvības ielas krustojumā, jau dažas dienas vērojama SIA Getliņi EKO veidotā vides instalācija Spēļu lācis atkritumos, rosinot garāmgajējus pārdomāt savu dāvanu izvēli, ar tām nevairojot atkritumus.

«Diemžēl, atkal un atkal mēs redzam, ka daļa no dāvinātajām lietām nonāk atkritumos un pēc tam – poligonā Getliņi,” paziņojumā medijiem skaidro uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Imants Stirāns.

Kā jau iepriekš ziņots, pastāv risks, ka šī atritumu noglabātuve drīz var tikt slēgta, jo būs pārpildīta, taču alternatīva poligona Rīgas reģionā nav. Tadēļ Getliņi EKO pēdējā laikā aktīvi veido sabiedrības informēšanas kampaņas un akcijas, lai mainītu cilvēku patēriņa ieradumus, radot mazāk nepārstrādājamu atkritumu. 

No aptaujātIEM Latvijas iedzīvotājIEM 68% ir atzinuši, ka saņēmuši dāvanas, kas nepatīk.

Līdz ar to daļa no tām nonāk atkritumos. Savukārt daļu no šīm lietām nav iespējams pārstrādāt, un tās rada kaitējumu apkārtējai videi.

Vides instalācija veidota kā trīs metrus garš rotaļu lācis, kas ļoti drīz pēc uzdāvināšanas ir kļuvis nevajadzīgs, tādēļ nonācis atkritumos. Tās tapšanā tika piesaistīti materiāli un lietas, kam tika dota otrā dzīve – atkārtoti pārstrādāts materiāls dāvanu kastei, vairākkārt izmantots rotaļu lācis un atkārtoti izmantots tekstils, no kā tapa lāča ietērps. Šis vides objekts galvaspilsētas centrā atradīsies līdz 31.decembrim.

Lasiet arī: Pieprasa nepārstrādājamu atkritumu sadedzināšanu

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas