VUGD posteņu samazināšana laukos radīs lielākus draudus nekā citviet

Ugunsdzēsības posteņu samazināšana lauku apvidos var radīt daudz lielākus riskus nekā citviet, uzskata Ventspils novada domes priekšsēdētājs Aivars Mucenieks (LZS).

Viņš uzsver, ka jebkurš ugunsdzēsības postenis, kas atrodas pēc iespējas tuvāk iedzīvotājiem, ir ļoti nozīmīgs, un pašvaldība ir pret posteņu skaita samazināšanu lauku apvidos.

Mucenieks piebilst, ka tieši lauku apvidos dzīvojamās ēkās pārsvarā ir malkas apkure, kas var radīt daudz lielākus riskus, turklāt daudzas ēkas ir vecas un apkures iekārtas ir nolietojušās. Lai aizbrauktu līdz Piltenei no Ventspils, ir vajadzīgas 30 minūtes, attālums ir 25 kilometri.

«Citu alternatīvu nav, pašvaldības teritorijā nav brīvprātīgo ugunsdzēsēju vienības, un pat tad, ja iedzīvotāji būtu gatavi iesaistīties, nav tehniskā nodrošinājuma,» norāda pašvaldības vadītājs.

Kā BNN iepriekš vēstīja, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) īslaicīgi līdz gada beigām apturēs 18 mazāk noslogoto posteņu darbību, tomēr iespēju robežās turpinās pildīt savas funkcijas.

Lasiet arī: VUGD īslaicīgi līdz gada beigām apturēs 18 mazāk noslogoto posteņu darbību

Darbība tiks apturēta Rojas, Sabiles, Piltenes, Alsungas, Jaunjelgavas, Neretas, Elejas, Aknīstes, Viesītes, Auces, Bulduru, Baldones, Cesvaines, Varakļānu, Mazsalacas, Strenču, Zilupes un Tilžas posteņos. Tas nenotiks vienlaicīgi, katra posteņa darbības apturēšanas biežums un ilgums būs atkarīgs no situācijas ar personāla nodrošinājumu – dažas dienas posteņi turpinās strādāt, bet citās dienās nedarbosies.

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas