Zemestrīcē Javā vairāk nekā 50 mirušie un simtiem ievainoto

Indonēzijas amatpersonas ziņoja, ka 21.novembra rītā Indonēzijas galveno salu Javu satricinājusi zemestrīce, nogalinot vismaz 56 un ievainojot vēl simtiem iedzīvotāju, vēsta britu raidorganizācija BBC.

5,6 magnitūdas stiprā zemestrīce skārusi Siandžuru salas rietumu daļā, un notikusi apmēram desmit kilometru dziļumā. Svārstības varēju just arī valsts galvaspilsētā Džakartā, apmēram simts kilometru attālumā. Tur tika evakuēti cilvēki no augstākajām ēkām. Amatpersonas brīdinājušas, ka upuru skaits var pieaugt pēc pēcgrūdieniem.

Vismaz 300 cilvēki ar dažādiem ievainojumiem ārstējas Siandžuras slimnīcā. Lielākā daļa ievainojumu ir lūzumi, kas radušies, nonākot zem brūkošo ēku drupām, ziņo vietējie mediji.

Glābēji strādā, lai no no sabrukušajām ēkām atbrīvotu iedzīvotājus, un galvaspilsētā Džakartā dzīvojamajos un uzņēmējdarbības kvartālos cilvēki grūdienu laikā atstājuši ēkas. «Es strādāju, kad grīda zem manis sāka šūpoties. Es skaidri jutu grūdienus. Es centos nekustēties, lai saprastu, kas tas ir, bet grūdieni kļuva spēcīgāki un kādu laiku turpinājās,» ziņu aģentūrai AFP pastāstīja kāds biroju ēkas darbinieks. Kāds cits darbinieks Reuters teica: «Mēs Džakartā esam pieraduši, bet ļaudis bija tik nervozi, ka arī mūs pārņēma panika.»

Zemestrīces Indonēzijā ir ierasta parādība. Salu valsts atrodas Klusā okeāna zonā ar augstu tektonisko aktivitāti.

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas