Ziedot.lv vāc ziedojumu Latvijā ražotu militārpreču piegādei Ukrainai

Turpinot palīdzēt Ukrainai, Ziedot.lv uzsācis ziedojumu kampaņu, kurā ikviens tiek aicināts ziedot līdzekļus Latvijā ražotu militārā aprīkojuma iegādei Ukrainas brīvības aizstāvjiem.

«Ukrainas armijai ir vajadzīga dažāda veida palīdzība, jo nevienu karu nevar uzvarēt tikai ar ieroci. Ļoti svarīga ir stratēģiskā plānošana, izlūkošana, ukraiņu karavīru nodrošināšana ar formām un tehnisko aprīkojumu. Mēs ļoti novērtējam atbalstu, ko Latvija un tās iedzīvotāji ir snieguši Ukrainai šajos mēnešos, tas ir nozīmīgs un ļoti svarīgs. No sirds ceram, ka jau pavisam drīz mēs visi kopā varēsim svinēt uzvaru, un, lai uzvarētu, mums visiem ir jāsper konkrēti soļi, un tāpēc ir jāturpina ziedot Ziedot.lv,» saka Ukrainas vēstnieks Latvijā Oleksandrs Miščenko.

Arī Aizsardzības ministrijas valsts sekretārs Jānis Garisons uzsver: «Ir svarīgi turpināt atbalstīt Ukrainu, lai tā spētu uzvarēt šajā karā, bet ne mazāk būtiski ir attīstīt savu militāro industriju, kas var atbalstīt gan Ukrainas, gan pašas Latvijas aizsardzības vajadzības. Tādēļ šī Ziedot.lv iniciatīva paver ne tikai jaunas iespējas, bet arī nostiprina izpratni, ka mēs Latvijā varam arī radīt un ražot augsti kvalificētus militāros produktus.»

Līdz šim kampaņā iesaistījušies 11 pašmāju aizsardzības nozares uzņēmumi, kas ir gatavi nodrošināt nepieciešamo militāro ekipējumu –

SIA Vāģi, SIA Edge Autonomy, Biedrība Bruņotava, SIA Kronis, LV-Teh, Brasa Defence Systems, Global Wolf Motors, SIA Teters, SIA Rīgas dīzelis D, Atlas Aereospace un Baltic Bullet. To piedāvājums otrdien, 15.novembrī, savdabīgā nozares «EXPO» izstādē bija aplūkojams laukumā pie Kongresu nama – arī no Krievijas Federācijas vēstniecības logiem ielas Kalpaka bulvāra otrā pusē.

Plašāk par Latvijā ražotām militārām precēm var lasīt ziedot.lv mājas lapā. Kā norāda portāls, piedalīties kampaņā tiek aicināti arī citi nozares uzņēmumi, un tāpēc saraksts ar precēm, kuru iegādei kampaņas laikā tiek vākti līdzekļi, ir atvērts papildināšanai.

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas