Ziemassvētkos gaidāms sals, starpsvētku nedēļā – atkusnis

Piektdienā turpināsies atkusnis, vietām Latvijā izzudīs sniega sega, ziņo VSIA Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs. Svētku laikā valstī ieplūdīs vēsa gaisa masa, un vietām austrumos gaiss atdzisīs līdz pat -14grādiem (pēc Celsija skalas).

Uz ceļiem veidosies apledojums, un tie būs slideni. Pēc svētkiem, pietuvojoties ciklonam, jau atkal gaidāms atkusnis un vairākas nokrišņu zonas, kas šķērsos valsts teritoriju.

Piektdien, 23.decembrī, laika apstākļus vēl noteiks ciklona dienvidaustrumu, dienvidu mala. Debesis aizklās mākoņi, palaikam būs novērojams lietus, austrumu rajonos arī slapjš sniegs, sniegs. Daudzviet no rīta veidojusies migla, dūmaka atsevišķos rajonos saglabāsies arī dienas laikā. Pūtīs lēns līdz mērens dienvidu puses vējš. Visā Latvijā turpināsies atkusnis +1…+6 grādu robežās, daudzviet sniega sega pakāpeniski samazināsies.

Sestdien naktī debesis aizklās mākoņi un daudzviet gaidāmi nokrišņi, bet dienā, pastiprinoties augsta spiediena apgabala ietekmei, tās pakāpeniski skaidrosies un uzspīdēs saule. Pūšot lēnam vējam, naktī vietām arī veidosies migla. Minimālā gaisa temperatūra gaidāma -3…-8 grādu robežās, vien vietām piekrastē un dienvidaustrumu rajonos būs par pāris grādiem siltāks. Dienā termometra stabiņš lielākoties pieturēsies starp 0…-5 grādu atzīmēm, bet piekrastē tas pakāpies nedaudz virs 0 grādiem.

Ziemassvētku vakarā gaidāms skaidrs laiks.

Savukārt gan pirmajos, gan otrajos Ziemassvētkos debesīs mākoņu būs vairāk. Kaut gan svētdien būtiski nokrišņi nav gaidāmi, pirmdien pēcpusdienā Latvijai no dienvidaustrumiem šķērsos plaša nokrišņu zona, un jau atkal daudzviet snigs un līs, sniega sega palielināsies par pāris centimetriem. Pūtīs lēns vējš. Svētku laikā valstī ieplūdīs vēsa gaisa masa un gaidāmi mīnusi: austrumos gaiss atdzisīs līdz pat -14 grādiem, savukārt rietumos – līdz -1…-5 grādiem.

Darba nedēļā laiks lielākoties būs apmācies. Ciklona ietekmes rezultātā, Latviju šķērsos vēl viena nokrišņu zona, sev līdzi atnesot galvenokārt slapju sniegu un lietu, kā arī siltāku laiku. Pastiprināsies dienvidrietumu, dienvidu vējš, kas piekrastes rajonos būs brāzmains. Gaidāms, ka diennakts vidējā gaisa temperatūra daudzviet būs virs 0 grādu atzīmes, vietām dienas laikā pārsniedzot +5 grādu atzīmi. Šāda notikumu attīstība liek prognozēt, ka sniega sega saglabāsies vien valsts austrumos.

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas