Ziemeļkoreja atkal palaiž raķeti

Ziemeļkoreja 17.novembrī palaidusi kārtējo ballistisko raķeti, brīdinot par spēcīgāku militāro atbildi uz ASV centieniem palielināt tās klātbūtni reģionā, ziņo ziņu aģentūra Reuters.

Šogad jau ir veikti vairāki šādi raķešu izmēģinājumi, un jūrā ir izšauti simtiem artilērijas lādiņu. Ziemeļkoreja paziņojusi, ka tā ir atbilde uz ASV un Dienvidkorejas kopīgajām militārajām mācībām, un ASV esot iesaistījusies spēlē, ko tā nožēlos. Dienvidkorejas armija ziņo, ka 17.novembra rītā izšautā raķete 47 kilometru augstumā nolidojusi 240 kilometrus un palaista no Ziemeļkorejas austrumkrasta pilsētas Vonsanas.

Raķete palaista mazāk nekā divas stundas pēc tam, kad Ziemeļkorejas ārlietu ministre Čo Sonhui (Choe Son Hui) nosodīja ASV, Dienvidkorejas un Japānas 13.novembra trīspusējās sarunas. To laikā sarunu dalībnieki bija kritizējuši Phenjanas ieroču izmēģinājumus un lēma par plašāku sadarbību drošības jomā, un ASV prezidents Džo Baidens (Joe Biden) apstiprināja gatavību paplašināt atbalstu un aizstāvēt savus Āzijas sabiedrotos.

Čo norādīja, ka triju valstu «agresīvie kara treniņi» nav iebiedējuši Ziemeļkoreju, drīzāk nesīs «neizbēgamus, reālus un nopietnus draudus» viņiem pašiem.

«Jo vairāk ASV vēlas palielināt atbalstu tās sabiedrotajiem, un jo vairāk tā izvērš savas provokatīvās, izaicinošās militārās aktivitātes… Jo niknāka būs Ziemeļkorejas militārā pretreakcija,» Čo teica oficiālajā paziņojumā valsts medijam. Viņš piebilda: «ASV sapratīs, ka šī ir spēle, ko tā noteikti nožēlos.»

ASV jau maijā ziņoja, ka Ziemeļkoreja grasās veikt pirmo kodolieroču izmēģinājumu kopš 2017.gada, bet nav skaidrs, kur un kad tas notiks. Pēc 13.novembra tikšanās Vašingtona, Seula un Tokija kopīgā paziņojumā norādīja, ka Phenjanas kodoltesti izraisīs spēcīgu un noteiktu atbildi.

Lasiet arī: Ziemeļkoreja palaiž vēl vienu ballistisko raķeti

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas