Zīle ietekmīgākais starp Baltijas un citu ES valstu deputātiem Eiropas Parlamentā

Nesen publicētajā 100 ietekmīgāko Eiropas Parlamenta (EP) deputātu indeksā, kā vienīgais no Baltijas un Austrumeiropas valstīm 16.vietā iekļuvis EP viceprezidents un tā vadības biroja loceklis Roberts Zīle (NA).

Briselē bāzētā pētniecības platforma EU Matrix (eumatrix.eu), balstoties uz nozares ekspertu, datu bāžu pārskata un digitālo analītiku, publicējusi simts ietekmīgāko Eiropas Parlamenta (EP) deputātu indeksu ar papildu izvērstu divdesmit ietekmīgāko deputātu sarakstu no pašreizējiem 705 EP pārstāvjiem, vēsta deputāta padomnieks Kārlis Būmeisters.

Šobrīd Roberts Zīle parlamentā arī pārstāv Eiropas Konservatīvo un reformistu frakciju, vienlaikus kā koordinators vada frakcijas darbu transporta komitejā, kā arī strādā divās likumdošanas komitejās.

Paplašinātajā ietekmīgāko simts deputātu sarakstā kā otrs no Baltijas valstīm iekļuvis arī bijušais Igaunijas premjerministrs Andruss Ansips (Andrus Ansip), kurš atrodas 44.vietā.

Savukārt ietekmes reitinga augšgalā ir EP prezidente Roberta Metsola (Roberta Metsola) (Malta), EP lielāko frakciju vadītāji Manfrēds Vēbers (Manfred Weber) (Vācija) un Irače Garsija Peresa (Iratxe García Pérez) (Spānija), kā arī vairāki citi EP viceprezidenti, komiteju vadītāji un koordinatori.

Ietekmes indeksa vērtējumu galvenokārt veido ieņemamie vadošie amati, faktiskais likumdošanas darbs, deputāta politiskā tīkla mērogs, dalība komitejās un balsošanas paradumi.

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas