2023.gada Latvijas labākie sportisti – skrējēja Caune un hokeja vārtsargs Šilovs

Skrējēja Agate Caune un Latvijas hokeja izlases vārtsargs Artūrs Šilovs trešdien, 17.janvārī, “Trīs zvaigžņu balvas” ceremonijā Rīgā tika atzīti par 2023.gada Latvijas labākajiem sportistiem.

Ceremonijā “Hanzas peronā” nominācijā “Gada sportists” Latvijas hokeja izlases vārtsargs Artūrs Šilovs apsteidza šīs pašas pasaules čempionāta bronzas medaļu komandas kapteini Kasparu Daugaviņu, basketbolistu Kristapu Porziņģi, svarcēlāju Ritvaru Suharevu un Latvijas basketbola izlases aizsargu Artūru Žagaru.

Par nominācijas “Gada sportiste” uzvarētāju kļuva Eiropas spēļu 5000 metru skriešanā čempione, Eiropas U-20 čempionāta uzvarētāja 3000 un 5000 metru distancēs, kā arī daudzu rekordu īpašniece dažādās vecuma grupās Agate Caune.

Viņa apsteidza tenisisti Aļonu Ostapenko, distanču slēpotāju Patrīciju Eiduku, ložu šāvēju Agati Rašmani un šķēpmetēju Aneti Sietiņu.

Balvu “Gada sporta mazā komanda” ieguva pludmales volejbolistes Tīna Graudiņa un Anastasija Samoilova, apsteidzot kamaniņu braucējus Mārtiņu Botu un Robertu Plūmi, Emīla Cipuļa pilotēto bobsleja četrinieku, kā arī divus Latvijas 3×3 basketbola izlašu kvartetus.

Nominācijā “Gada sportists tehniskajos sporta veidos” laurus plūca 17 gadus vecie brāļi Daniels un Bruno Lielbārži, kuri izcīnīja piekto vietu pasaules motokrosa čempionāta ekipāžām. Viņi apsteidza autosportistu Jāni Baumani, motosportistu Jāni Mārtiņu Reišuli, e-sportists Helvijs Saukants un rallija ekipāža Mārtiņš Sesks un Renārs Francis.

Nominācijā “Gada paralimpiskā sportiste” uzvarēja pasaules čempione šķēpa mešanā Diāna Krūmiņa, apsteidzot pasaules čempioni peldēšanā nedzirdīgajiem Zani Embrekti un pasaules čempioni ratiņkērlingā jauktajiem pāriem kopā ar Agri Lasmanu Poļinu Rožkovu.

Par balvas “Gada paralimpiskais sportists” ieguvēju kļuva pasaules čempions diska mešanā Aigars Apinis, apsteidzot Agri Lasmanu un pasaules čempionu paralimpiskajā iejādē Rihardu Sniku.

Cīņā par “Gada sporta trenera” balvu vīriešu basketbola izlases galvenais treneris Luka Banki apsteidza vīriešu hokeja izlases galveno treneri Hariju Vītoliņu.

Nominācijā “Gada sporta federācija” uzvarēja Latvijas Hokeja federācija, apsteidzot Latvijas Basketbola savienību. Maijā un jūnijā Rīgā notika pasaules čempionāts, kura noslēgumā Latvijas izlase Somijas pilsētā Tamperē pirmoreiz izcīnīja bronzas medaļas un trešdien tika atzīta par “Gada sporta komandu”, apsteidzot Latvijas vīriešu basketbola izlasi.

Par “Gada pašvaldību sportā” tika atzīta Liepājas valstspilsētas pašvaldība, kas uzvarēja Madonas novada pašvaldību un Rīgas valstspilsētas pašvaldību, Siguldas novada pašvaldību un Valmieras novada pašvaldību.

Par gada sporta žurnālistu tika atzīts Jānis Freimanis, Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) balva gada sporta skolotājam tika Bauskas Valsts ģimnāzijas skolotājai Aivai Aišpurei, par gada jaunatnes sporta treneri tika atzīts Limbažu novada Sporta skolas smaiļošanas un kanoe airēšanas treneris Igo Ažuks, bet nominācijā “Gada ģimene sportā” par uzvarētāju kļuva Braškeviču ģimene.

Uzvarētājs desmit nominācijās tika noteikts tāpat kā pagājušajā gadā, ņemot vērā trīs komponentes – tautas balsojumu, kas veidos 50% no kopējā balsojuma, akreditēto sporta žurnālistu balsojumu, kas veidos 25% no kopējā balsojuma, un 15 sportistu, kuri nebūs nominēti nevienai no balvām, un ir Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK), Latvijas Paralimpiskās komitejas (LPK) un Latvijas Sporta federāciju padomes (LSFP) valžu izvirzīti, balsojums, kas veidos atlikušos 25% no kopējā balsojuma.

Šīs nominācijas ir: “Gada sporta federācija”, “Gada pašvaldība sportā”, “Gada sporta treneris”, “Gada paralimpiskā sportiste”, “Gada paralimpiskais sportists”, “Gada sporta komanda”, “Gada sporta mazā komanda”, “Gada sportists tehniskajos sporta veidos”, “Gada sportiste”, “Gada sportists”.

Uzvarētājus vēl piecās nominācijās nosaka citas institūcijas. Gada jaunatnes sporta treneri nosaka Latvijas Sporta izglītības iestāžu direktoru padome, uzvarētāju nominācijā “Gada ģimene sportā” – Bērnu slimnīcas fonds, gada sporta žurnālistu vai fotogrāfu – Artūra Vaidera fonds, gada sporta skolotāju – Izglītības un zinātnes ministrija (IZM), bet balvu par mūža ieguldījums sportā piešķir žūrija, un tā ir vienīgā, kas bija zināma pirms ceremonijas.

Jau ziņots, ka balva “Mūža ieguldījums sportā” ir piešķirta riteņbraucējam, trenerim, sporta menedžerim, uzņēmējam un bijušajam Latvijas Riteņbraukšanas federācijas prezidentam Igo Japiņam.

Visiem laureātiem balvās tika pasniegts mākslinieka Artūra Analta veidotais piecus kilogramus smagais apzeltītais ķieģelis.

Ceremoniju vadīja Baiba Sipeniece- Gavare un sporta žurnālists Kaspars Dvinskis.

2022.gadā par Latvijas labākajiem sportistiem tika atzīti daiļslidotājs Deniss Vasiļjevs un pludmales volejboliste Tīna Graudiņa.

Trīs Zvaigžņu balvu 2023 organizē Latvijas Olimpiskā komiteja sadarbībā ar Izglītības un zinātnes ministriju.

Seko mums arī FacebookDraugiem un X!

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas