25.novembrī stājas spēkā kriminālatbildība par auto vadīšanu alkohola reibumā

Šodien, 25.novembrī, stājas spēkā grozījumi Krimināllikumā, kas nosaka, ka stāsies spēkā kriminālatbildība par transportlīdzekļa vadīšanu vai mācīšanu vadīt transportlīdzekli, ja izelpotā gaisa vai asins pārbaudē konstatētā alkohola koncentrācija asinīs pārsniedz 1,5 promiles, atgādina Valsts policija (VP).

Kriminālatbildība paredzēta arī par transportlīdzekļa vadīšanu vai mācīšanu vadīt transportlīdzekli, atrodoties narkotisko, psihotropo, toksisko vai citu apreibinošu vielu ietekmē. Vienlaikus šajā gadījumā netiek paredzēts noteikt šo vielu daudzumu vai ietekmes pakāpi.

Kā norāda VP, pamatojoties uz tās datiem, pārkāpumu skaits, kuri ir saistīti ar transportlīdzekļa vadīšanu atrodoties apreibinošu vielu ietekmē, diemžēl būtiski nesamazinās. Aizvien lielākā daļa no fiksētajiem autovadītājiem, kuri braukuši alkohola reibumā, ir bijuši īpaši lielā reibumā.

Par minēto pārkāpumu piemēros brīvības atņemšanu uz laiku līdz vienam gadam, īslaicīgu brīvības atņemšanu, probācijas uzraudzību, sabiedrisko darbu vai naudas sodu, atņemot transportlīdzekļa vadīšanas tiesības uz pieciem gadiem.

Kā BNN iepriekš ziņoja, 13.Saeima 27.oktobrī trešajā lasījumā pieņēma grozījumus Krimināllikumā, ar kuriem noteikta kriminālatbildība par transportlīdzekļa vadīšanu vai mācīšanu to vadīt, ja izelpotā gaisa vai asins pārbaudē konstatētā alkohola koncentrācija pārsniedz 1,5 promiles. Vienlaikus Saeima trešajā lasījumā atbalstīja arī saistītos grozījumus Ceļu satiksmes likumā.

Lasiet arī: Par braukšanu alkohola reibumā tiks noteikta kriminālatbildība, lemj Saeima

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas