55 tūkstoši eiro dienā – sabiedrības uzticētais Ziedot.lv

Šogad Latvijas iedzīvotāji un uzņēmumi ir labdarības organizācijai Ziedot.lv uzticējuši 19 miljonus eiro. Vidēji ik dienu tie ir 55 tūkstoši eiro, vēsta organizācija, kas pirmdien, 12.decembrī, svin savu 19.gadskārtu. 

No šogad saziedotā 15 miljoni eiro ir pārtapuši reālās palīdzībā un precēs, kas nogādātas Ukrainā. Par 8 miljonu eiro sniegts atbalsts Ukrainas bruņotajiem spēkiem – teritoriālās aizsardzības vienībām, armijai un policijai. Par ziedojumiem iegādātas aizsardzības preces: droni, kvadrikopteri, džipi, motorzāģi, rācijas, nakts redzamības iekārtas, bruņuvestes, bruņuķiveres, taktiskais apģērbs un speciālais ēdiens, degviela, Latvijā ražoti ģeneratori un pielāgoti kvadracikli.

Par 3,5 miljoniem eiro tika nosūtītas 100 humānās palīdzības kravas ar pārtikas precēm – maizi, konserviem, makaroniem, riekstiem, ātrās pagatavošanas putrām, bietēm un citiem produktiem. Tapat arī higiēnas preces un saimniecības preces – autiņbiksītes, zobu pastas, Latvijā ražotas ziepes, veļas pulveri, ģeneratori, lielā izmēra termosi ēdienam un daudzas citas nepieciešamas lietas. Sadarbībā ar LR vēstniecību Ukrainā un Latvijas Goda pilsoņiem  palīdzība karā cietušajiem Ukrainas iedzīvotājiem ir nosūtīta uz visiem karojošas valsts apgabaliem

Ar 1,8 miljonu eiro vērtam medicīnas precēm un zālēm sniegts atbalsts Ukrainas slimnīcām un teritoriālās aizsardzības vienībām. Par ziedojumiem iegādāti taktiskie žņaugi, medicīniskās aptieciņas, recepšu un bezrecepšu medikamenti, brūču apkopšanas līdzekļi, specifiski ķirurģijas diegi, nozīmīgas iekārtas jaundzimušo bērnu nodaļai un ķirurģijas nodaļām, ātrās palīdzības mašīnas un cits nepieciešamais.

Atbalstot Ukrainas bēgļus Latvijā, izlietoti 1,7 miljoni eiro.

Sniegta praktiska un akūta palīdzība bēgļu ģimenēm, apmaksājot ārstniecību, zobārstniecību, medikamentus, izsniedzot pārtikas un aptieku dāvanu kartes, nodrošinot siltas maltītes porcijas katru dienu, iegādājoties datortehniku skolēniem, eļļas radiatorus un citas praktiskas un nepieciešamas lietas.

Palīdzības nodošana tiek organizēta sadarbībā ar Latvijas Republikas Aizsardzības un Ārlietu ministrijām, Latvijas vēstniecību Ukrainā un Latvijas Goda pilsoņu Ukrainā atbalstu, Ukrainas vēstniecību Latvijā, kā arī Ukrainas labdarības organizācijām.

Četri miljoni eiro pārtapuši reālā un praktiskā palīdzībā Latvijas cilvēkiem. Par 1,6 miljoniem eiro sniegts atbalsts ārstniecībai pieaugušajiem. Apmaksāti valsts nekompensētie onkoloģijas un citi medikamenti, izmeklējumi, ārstniecība un operācijas. Sagādāti arī tehniskie palīglīdzekļi, brilles, veikta mājokļu pielāgošana un apmaksāta zobārstniecība cilvēkiem ar garīga rakstura traucējumiem.

Viens miljons eiro ir ieguldīts bērnu rehabilitācijā un ārstniecībā. Par ziedojumiem apmaksāta rehabilitācija bērniem ar kustību traucējumiem Latvijā, ABA attīstošās nodarbības bērniem ar autiskā spektra traucējumiem, ārstniecība pie smagām un retām saslimšanām ārpus Latvijas.

Sociālo problēmu risināšanai tika sniegta palīdzība 0,3 miljonu eiro apmērā: pmaksāta malkas iegāde, sadzīves tehnika, pārtikas preces, sniegta palīdzība ārkārtas situācijās. Savukārt par 1,1 miljonu eiro stipirinātas Latvijas NVO, un projektu konkursu kārtībā tika sadalīti AS Latvenergo un Latvijas valsts meži sociālās jomas ziedojumi. Programmā Cilvēkos ir spēks sniegts atbalsts gan dzīvnieku patversmēm, gan citām sociāli nozīmīgām iniciatīvām. Tāpat notiek ikdienas sadarbība ar vairāk kā 120 labdarības organizācijām no visas Latvijas, kurām izsniegti pārtikas, mājlietu ziedojumi no Ziedot.lv noliktavas.

Ziedot.lv lepojas, ka kopš 2003.gada visi saņemti ziedojumi 100% apmērā nonāk mērķim. Administratīvās izmaksas tiek segtas pateicoties Ziedot.lv atbalstītājiem un partneriem. Tie ir Borisa un Ināras Teterevu fonds, EEZ un Norvēģijas finanšu instruments, Latvenergo, Latvijas Valsts meži, Swedbank, Aktīvo pilsoņu fonds, Sabiedrības integrācijas fonds un citi. Organizācija saka paldies arī tās atbalstītājiem, kas ziedo savus pakalpojumus un resursus – NewBlack, Jāņa Kārkliņa advokātu birojam, Brinks un citiem.

Lasiet arī: Saldējuma Слава Україні pārdošanas ieņēmumi palīdz Ukrainas bērniem

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas