Ziemeļkoreja un Dienvidkoreja pirmo reizi ir izšāvušas raķetes, kas nolaidušās ūdeņos pie otras valsts krastiem, informē medijs BBC.
Šāda situācija radusies pēc tam, kad Ziemeļkoreja trešdien, 2.novembrī, izšāvusi vismaz desmit raķetes, tai skaitā ballistiskās raķetes, gan austrumu, gan rietumu virzienā, ziņo Dienvidkorejas amatpersonas.
Vismaz viena no Ziemeļkorejas raidītajām raķetēm, kas tika izšauta pirms pulksten 09.00 (pirms pulksten 2.00 pēc Latvijas laika), nogāzās starptautiskos ūdeņos Japāņu jūrā – aptuveni 26 kilometrus uz dienvidiem no abu valstu robežas, 57 kilometrus uz austrumiem no Dienvidkorejas pilsētas Sokčo un 167 kilometrus uz ziemeļrietumiem no Ulleundo salas.
Konkrētā raķete iedarbināja gaisa trauksmes sirēnas Ulleundo salā, kur iedzīvotājiem tika lūgts evakuēties uz pazemes patvertnēm.
Lai gan raķete nogāzās ārpus Dienvidkorejas teritoriālajiem ūdeņiem, Dienvidkorejas prezidents Juns Sukjols (Yoon Suk-yeol) Ziemeļkorejas raķešu izšaušanu nosauca par «praktiski teritoriālu iebrukumu», solot «ātru un stingru atbildi».
Kā ziņo BBC, aptuveni trīs stundas vēlāk, reaģējot uz Ziemeļkorejas provokācijām, Dienvidkoreja no kara lidmašīnām izšāva trīs «gaiss-zeme» tipa raķetes ūdeņos pie Ziemeļkorejas austrumu piekrastes.
Ziemeļkoreja otrdien, 1.novembrī, brīdināja, ka Dienvidkoreja un ASV nāksies maksāt «briesmīgāko cenu vēsturē», ja tās turpinās kopīgas militārās mācības. Ziemeļkorejas izteikumi ir uzskatāmi par slēptiem draudiem izmantot kodolieročus.
Tāpat paredzams, ka Ziemeļkoreja drīz, pēc piecu gadu pārtraukuma, atsāks kodolieroču izmēģinājumus, un ASV un Dienvidkorejas izlūkdienesti apgalvo, ka Phenjana ir pabeigusi visus nepieciešamos sagatavošanās darbus.