Varēs aplūkot Twitter konvojam ziedoto auto, ko Ukrainas karavīri izmantojuši cīņās pret krievu okupantiem

Pie Latvijas Kara muzeja Rīgā, Smilšu ielā 20, no 2. līdz 4.novembrim būs aplūkojams viens no akcijā Twitter konvojs ziedotajiem apvidus auto, ko Ukrainas bruņoto spēku karavīri izmantojuši, lai uzvarētu kaujas pret Krievijas okupācijas spēkiem.

Kā informē Aizsardzības ministrija, izstādīto apvidus auto izmantoja Ukrainas bruņoto spēku 93.mehanizētās brigādes karavīri, kuri tam deva nosaukumu Orļiks.

No 5.novembra Orļiks būs pieejams publiskai apskatei Latvijas Kara muzeja vestibilā un kļūs par daļu no muzeja ekspozīcijas.

Izstādītā auto cīņu gaitas pēc ierašanās Ukrainā aizsākās Sumu apgabalā, Ohtirkā, kur tas tika izmantots karavīru transportēšanai uz kauju vietām un no tām, taču vēlāk ar Orļiku tika sniegts atbalsts Ukrainas aizstāvjiem smagākajās cīņās Sumu reģionā.

Savukārt kaujās pie Izjumas auto tika izmantots ievainoto evakuācijai, pārtikas un ūdens apgādei, kā arī baļķu vešanai, lai nostiprinātu Ukrainas armijas pozīcijas.

Pēc dalības cīņās pusgada garumā, diemžēl automobilis cieta nelabojami smagus bojājumus kaujā Ukrainas austrumos, Bahmutas reģionā.

Ukrainas bruņoto spēku 93.mehanizētās brigades pārstāvis par auto kaujas gaitām ir teicis: «Orļiks paveicis lielu darbu, ar to evakuēja ievainotos – pateicoties Orļikam tos varēja izvest pat no grūti sasniedzamām vietām. Bet vēl jūs varat pamanīt, ka pie auto ir piemetināts ložmetēja balsts. Uzbrukumu vai desanta atbalsta operāciju laikā tur bija piestiprināts ložmetējs, kas ar savu uguni atbalstīja mūsu spēku došanos uz priekšu.»

Tāpat aizsardzības nozare izsaka pateicību akcijas Twitter konvoja organizatoriem un iedzīvotājiem, ar kuru palīdzību kopš šī gada 24.februāra Ukrainā ir nogādātas vairāk kā 850 automašīnas un humānā palīdzībā, kas ir neatsverams atbalsts Ukrainas aizstāvjiem un sabiedrībai cīņā pret Krievijas agresiju.

Ekspress izstādes mērķis ir ilustrēt kara nežēlību un atgādināt sabiedrībai, ka Ukrainas karavīri cīnās arī par Latvijas un visas pārējās Eiropas brīvību.

Lasiet arī: Novembrī – Draugu sveču mēnesī – atbalsti Ukrainu, gatavojot ierakumu sveces

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas