Smags karstuma vilnis turpina cepināt Eiropas dienvidos, un ugunsdzēsēji Grieķijā un Turcijā turpina cīņu ar meža ugunsgrēkiem, kamēr gaisa temperatūra sasniedz rekordaugstas atzīmes, vēsta britu raidorganizācija BBC.
Grieķijas centrālajā daļā gaisa temperatūra 27.jūlijā sasniedza 42,4 grādus pēc Celsija. Ugunsdzēsēji gan ziņi, ka dažviet izdevies uguns izplatību apturēt.
Arī Turcijā gaiss uzkarsis līdz jauniem rekordiem. Turcijas mežsaimniecības ministrs Ibrahims Jumakli norādīja, ka smagāk skartajos apgabalos šobrīd ir “riskants laiks”, un paiešot vairākas dienas, līdz izdosies liesmas savaldīt. 26.jūlijā Turcijas dienvidaustrumu pilsētā Silopi termometra stabiņš pakāpies līdz 50,5 grādiem.
Turcijas ugunsdzēsēji jau četras dienas cīnās ar degšanu ziemeļu provincē Karabukā, bet pagājušājā nedēļā desmit cilvēki gājuši bojā, cenšoties dzēst liesmas Eskisehiras provincē. Ziņu aģentūra “Reuters” raksta, ka no divām provincēm avakuēti vairāk nekā 3600 cilvēki.
Atsevišķas pašvaldības noteikušas ierobežojumus ūdens patēriņam,
tostarp Cesmes kūrortā Turcijas rietumu piekrastē.
Grieķijā liesmu izplatību veicina arī stiprais vējš, un valsts oficiāli pieprasījusi palīdzību no Eiropas Savienības Civilās aizsardzības mehānisma.
Grieķijas klimata krīzes un civilās aizsardzības ministrs Janis Kefalojanis iepriekš norādījis, ka ir ievainoti ugunsdzēsēji, apdraudētas cilvēku dzīvības un iznīcinātas dzīvesvietas un meži.
Krētā ugunsdzēsēji cenšas ierobežot apmēram 20 kilometrus platu uguns joslu,
kas savā ceļā iznīcinājusi mežu, bišu dravas, dārzeņu laukus un ganāmpulkus.
Arī Bulgārijā plosās ugunsgrēki, “Reuters” vēsta, ka 27.jūlijā degšana notikusi vismaz 100 vietās. Rietumbulgārijā, Miloslavskas kalnos, uguns izcēlās 26.jūlijā, un degšana pārgājusi arī Serbijas teritorijā. Rani Lugas ciemats ir teju pilnībā nodedzis. Bulgārijas Iekšlietu ministrija raksturojusi situāciju kā strauji mainīgu un ļoti smagu.