“Patlaban tirgus pēc savas būtības ir neelastīgs un uz knipi patēriņu samazināt nevar. Un tas nozīmē, ja globālajā piegādē pazūd 10-20%, tad tur, kur vēl var nopirkt, parādās cenu spiediens,” TV24 raidījumā “Naudas cena” norāda Ekonomikas ministrijas parlamentārais sekretārs Jurģis Miezainis.
Auto asociācijas prezidents Andris Kulbergs piebilst, ka, neskatoties uz šā brīža degvielas cenu kritumu un nelielu normalizāciju, visi eksperti brīdina, ka atpakaļ cenas tādā līmenī, kādā tās bija un kādā mēs gribētu, neatgriezīsies, jo ir jārēķinās, ka ir gan apdraudējums no Trampa, gan ir bojāta infrastruktūra un arī dārga apdrošināšana, kas ietekmē kopējo cenu un apjomu.
“Šo apjomu varēs nopirkt tie, kas maksās dārgāk, bet rezultātā mums jārēķinās ar to, ka nākamajā ziemā elektrībai un siltumam cenas būs augstākas.
Jācer, ka ziema nebūs barga,” raidījumā nosaka Kulbergs.
Savukārt AS “Latvenergo” valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Čakste, runājot par Latvijas enerģētikas politiku, teic, ka mēs nevaram būt atrauti no Eiropas, bet tajā pašā laikā mums ir sava, no Lietuvas un Igaunijas atšķirīga politika. Viņš ir pārliecināts, ka ir pieņemti pareizi lēmumi par TEC izveidi, kas to apliecināja šā gada bargajā ziemā. “Mēs kopumā spējam diezgan labi paši sevi nodrošināt, varam visu to izdarīt ar TEC un HES, bet mums šobrīd jādomā arī par vēja un saules staciju būvniecību,” tā Čakste.
23% iedzīvotāju Latvijā samazinājuši braucienus ar automašīnu, bet 7% veido degvielas krājumus – tā liecina bankas “Citadele” dati.
Lasiet arī:
“Žirinovska gars” pareģo, kad Krievija beigs karot ar Ukrainu
Marss Aunā: četras zodiaka zīmes piedzīvos triumfu nākamajās sešās nedēļās
“Manas laimīgās stundas ir tad, kad deguns neasiņo,” dzīve ar retu slimību un salvetēm kabatā
“Es to nenožēloju!” – Rosļikovam ir savs skaidrojums, kāpēc viņam piemērots apcietinājums
VIDEO | DJ Ella izdod singlu par atgriešanos, kam video veidojis MI
