Ādažos applūst privātmāju teritorija, iedzīvotājus evakuē

Ādažos, ceļoties ūdens līmenim Gaujā, otrdien, 3.janvārī, applūdusi privātmāju teritorija, tāpēc sākta iedzīvotāju evakuācija – to apstiprināja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD).

Otrdien ap plksten astoņiem rītā glābēji saņēma izsaukumu uz Nūrnieku ielu, kur, ceļoties ūdens līmenim Gaujas upē, applūdusi privātmāju teritorija. Notikuma vietā konstatēts, ka applūdusi ceļa braucamā daļa un teritorija pie vairākām dzīvojamām mājām, līdz ar to bija nepieciešams apsekot teritoriju. Darbi veikti sadarbībā ar Ādažu novada pašvaldību.

izvērtējot iespējamo apdraudējumu, glābēji ar laivu no privātmājām evakuē cilvēkus un mājdzīvniekus.

Ar laivu izglābti deviņi cilvēki un divi mājdzīvnieki, apstiprināja VUGD. No applūstošajām teritorijām evakuētas divas automašīnas. Savukārt astoņi cilvēki no evakuēšanās atteicās. Otrdienas vidū VUGD darbu notikuma vietā beidzis, bet dežūru turpina pašvaldības policija.

Pašvaldība sociālajos tīklos norādījusi, ka arī Strautkalnu ceļš ir daļēji applūdis un pašreiz tiek atbrīvots no ledus sanesuma. Pašvaldība lūdz iedzīvotājus izmantot citu ceļu.

Par 35 centimetriem Gaujā cēlies ūdens līmenis Carnikavā, sasniedzot 1,25 metrus. Pašvaldības policija turpina uzraudzīt situācijas attīstību.

VSIA Latvijas valsts ceļi mikroblogošanas vietnē Twitter raksta, ka plūdu dēļ ir slēgta satiksme pa autoceļu Baltezers–Āņi–Lapmeži. Apbraukšana iespējama caur Garkalni pa autoceļiem Garkalne–Ošlauki (V49) un Ādaži–Garkalne (V46).

Lasiet arī: Jaungada dienā gaidāmi siltuma rekordi, pēcsvētku nedēļā atkusnis turpināsies

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas