Aicina Latvijas sabiedrību un uzņēmējus izmantot bezmaksas rīku aizsardzībai no kiberapdraudējumiem

Finanšu nozares asociācija aicina individuālajiem lietotājiem un uzņēmumiem uzstādīt CERT.LV un NIC.LV (.lv domēna reģistra uzturētājs) izveidotu DNS ugunsmūri – bezmaksas rīku pasargāšanai no kiberapdraudējumiem, tādiem kā viltus banku mājaslapas, krāpnieciskas tirdzniecības platformas un iepirkšanās mājaslapas, vīrusus izplatošas vietnes.

Kā norāda Finanšu nozares asociācija, izstrādātais DNS ugunsmūris nodrošina aktīvu aizsardzību, kā piemēram, ļaunatūras lejupielādes bloķēšanu. Vienlaikus DNS ugunsmūris lieliski papildinās iekārtā uzstādītā antivīrusa darbību, un gadījumos, ja ļaunatūra jau ir inficējusi kādu iekārtu, apturēs ļaunatūras mēģinājumus sazināties ar kontrolcentru, sniedzot iespēju sistēmu administratoram ātrāk identificēt šādas iekārtas un operatīvi veikt seku novēršanu.

«Kā liecina Finanšu nozares asociācijas dati, šī gada novembrī četru lielāko Latvijas banku klientiem, pašiem apstiprinot maksājumus, ko īsteno krāpnieki, izkrāpto līdzekļu apmērs sasniedza 1,3 miljoni eiro, šī gada vienpadsmit mēnešos sasniedzot 10,8 miljonus eiro,» uzsver Finanšu nozares asociācijas Krāpšanu ierobežošanas darba grupas vadītājs Anrijs Šmits.

Vienlaikus, kā uz akcentē Šmits, krāpnieki uzbrūk gan fiziskām personām, gan šādiem uzbrukumiem ir pakļauti arī uzņēmēji.

«Tāpēc svarīgi ir izvairīties no krāpšanas gadījumiem ar dažāda veida metodēm, piemēram, izmantojot CERT.LV un NIC.LV izstrādāto aizsargsistēmu, kas pasargās no uzbrukuma, ja krāpnieks jums liks apmeklēt kādu kaitīgu vietni,» uzsver Šmits.

Informācija par krāpnieciskajām saitēm, par kurām ir ziņojuši Latvijas iedzīvotāji vai kuras ir identificējusi CERT.LV, tiek operatīvi ievietota DNS ugunsmūrī, tādējādi pasargājot no uzbrukuma ugunsmūra lietotājus.

Kopš novembra sākuma nepilnu divu mēnešu laikā DNS ugunsmūris ir apstrādājis vairāk nekā 1,5 miljonus pieprasījumu, informē CERT.LV kiberdrošības eksperts Armīns Palms.

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas