Aktuālākie notikumi Ukrainā | Krievijā jauniesauktos sūta uz fronti bez iepriekšējas apmācīšanas

Lai stiprinātu dažādas Krievijas karaspēka vienības, tostarp tās, kas tiek uzskatītas par Krievijas elitārākajām vienībām, varas iestādes, neapmācot jauniesaucamos, nosūta tos uz fronti, savā jaunākajā izvērtējumā vēsta Kara izpētes institūts (ISW).

ISW uzskata, ka jauno mobilizēto spēku pievienošana šīm Krievijas armijas vienībām, visticamāk, nepalielinās to kaujas spējas.

Saskaņā ar britu mediju The Guardian, Krievijas iestādes apgalvo, ka pie dažām valsts robežām tiek izveidoti kontrolpunkti, lai piespiedu kārtā mobilizētu Krievijas vīriešus, kuri vēlas izvairīties no mobilizācijas. Sociālajos plašsaziņas līdzekļos ir redzams, kā militārās automašīnas virzās uz robežu, lai izveidotu mobilizācijas kontrolpunktu.

Rumānijas, Bulgārijas un Polijas valdības mudina savus pilsoņus pēc iespējas ātrāk pamest Krieviju, jo uzskata, ka robežas šķērsošana kļūs sarežģīta, tā kā daudzas valstis slēdz robežas no piespiedu mobilizācijas bēgošajiem Krievijas pilsoņiem.

Tikmēr Krievijas Ziemeļosetijas reģiona, kas robežojas ar Gruziju, varasiestādes ir ieviesušas ceļošanas ierobežojumus. Laikraksts Moscow Times atsaucas uz reģiona vadītāju Sergeju Meņailo, kurš apgalvo, ka tikai pēdējo divu dienu laikā Gruzijā caur šo robežas posmu ir ieradušies vairāk nekā 20 000 cilvēku.

Eiropas Komisijas priekšsēdētāja Urzula fon der Leiena (Ursula von der Leyen) ir paziņojusi par jaunu sankciju Ieviešanu pret Krieviju.

Ierosinātajā astotajā sankciju paketē ir ietverti turpmāki importa aizliegumi Krievijas produktiem, kas, visticamāk, liegs Maskavai gūt papildu ieņēmumus septiņu miljardu eiro apmērā, vēsta britu medijs The Guardian.

Lasiet arī: ES plāno ieviest jaunas sankcijas pret Krieviju

Savukārt tiek pieļauts, ka trīs noplūdes no gāzesvadiem Nord Stream un Nord Stream 2 varētu būt iepriekš pārdomāts un plānots uzbrukums. Krievija esot iemetusi jūrā sprāgstvielu vairākas nedēļas pirms tās detonēšanas, atsaucoties uz ziņu mediju The Times, informē ukraiņu medijs The Kyiv Independent.

Nord Stream cauruļvadu bojājumi ir izraisījušas bažas, ka var tikt apturēta gāzes piegāde Eiropai caur Ukrainu, kā rezultātā ir pieaugušas gāzes cenas.

Pēc viltus referenduma rezultātu paziņošanas, Luhanskas apgabala galvenais Krievijas pilnvarotais pārstāvis Leonīds Pasečņiks trešdien, 28.septembrī, video Telegram vietnē aicināja Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu oficiāli pieņemt dekrētu par reģiona «pievienošanu» Krievijai. Nepilnu stundu vēlāk Krievijas pilnvarotais vadītājs Hersonas apgabalā Volodimirs Saldo arī aicināja uz reģiona aneksiju.

Pēc pseidoreferendumu organizēšanas okupētajās teritorijās, Izraēla ir mainījusi savu līdz šim piesardzīgo nostāju attiecībā uz Krievijas iebrukumu Ukrainā un ir paziņojusi, ka tā nepieņems «referenduma» rezultātus okupētājās teritorijās, informē The Guardian.

Turcijas prezidents Redžeps Tajips Erdogans (Recep Tayyip Erdoğan) trešdien, 28.septembrī, telefonsarunā ar Ukrainas prezidentu Volodimiru Zelenski sacīja, ka Krievijas «vienpusējie referendumi», kas notika Krievijas okupētajās teritorijās četros Ukrainas reģionos, sarežģīs centienus atjaunot «diplomātisko procesu».

The Kyiv Independent, atsaucoties uz Ukrainas Nacionālo gvardi, informē, ka 81.gaisa mobilās brigādes karavīri, trešdien, 28.septembrī, ir atbrīvojuši Doņeckas apgabala ciematu Novoseļivka, kurā pirms kara dzīvoja 1 200 iedzīvotāju. Operācijas laikā Ukrainas bruņotie spēki sagūstīja arī Krievijas bruņumašīnu.

Tikmēr ASV Aizsardzības departaments, trešdien, 28. septembrī, paziņoja, ka ASV sniegs Ukrainai 1,1 miljardu ASV dolāru lielu papildu palīdzību drošības jomā. Jaunajā paketē tiks iekļauti arī 18 raķešu palaišanas iekārtas HIMARS, ziņo Washington Post.

 

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas