Aktuālākie notikumi Ukrainā | Krievija sāk zaudēt kontroli pār Luhanskas apgabalu

Ukraina ir atguvusi ciematu netālu no austrumu pilsētas Ļisičanskas, tādējādi gūstot nelielu, bet simbolisku uzvaru, kas nozīmē, ka Krievija vairs pilnībā nekontrolē Luhanskas reģionu, kas bija viens no galvenajiem Krievijas prezidenta Vladimira Putina kara mērķiem, vēsta britu ziņu medijs The Guardian.

Luhanskas gubernators Serhijs Haidajs paziņoja, ka Ukrainas bruņotie spēki «pilnībā kontrolē» Bilohorivku. «Drīzumā mēs ar slotu izdzīsim šos zvērus no turienes,» viņš sacīja. «Soli pa solim, centimetru pa centimetram, mēs atbrīvosim visu mūsu zemi no iebrucējiem.»

Savukārt ASV apsver iespēju nosūtīt Ukrainai tankus un šis jautājums esot dienaskārtībā, bet šobrīd neesot iespēja to īstenot, jo ir sarežģījumi ar apmācību, tanku apkopi un uzturēšanu, telefonsarunā ziņu kanāla CNN žurnālistiem sacīja kāda ASV militārpersona.

Turcijas lielākais privātais aizdevējs İşbank ir apturējis darījumus, kas tiek veikti ar Krievijas maksājumu sistēmas Mir starpniecību.

Šāds lēmums tika pieņemts pirmdien, 19.septembrī, pēc tam, kad ASV Valsts kase brīdināja finanšu iestādes nesadarboties ar Krievijas operatoru, vēsta ziņu aģentūra Bloomberg.

Tikmēr Maskavā bāzētās Doņeckas separātistu administrācijas vadītājs Deniss Pušilins aicināja savus kolēģus separātistu līderus Luhanskā apvienot centienus, lai sagatavotu un īstenotu referendumu par pievienošanos Krievijai. «Mūsu rīcībai jābūt sinhronizētai,» Pušilins sacīja sociālajos tīklos publicētā videoierakstā, informē The Guardian.

Ukrainas nesen atbrīvotajā pilsētā Izjumā tika atrasta spīdzināšanas kamera, ko Krievijas armijas karavīri bija izveidojuši policijas iecirknī. Tika atrasti spīdzināšanas instrumenti, un tika ziņots, ka aizturētie cilvēki vairākas nedēļas tika turēti pagrabā, informē Ukrainas medijs The Kyiv Independent.

Ukrainas nesen atbrīvotajā pilsētā Izjumā tika arī atrasta spīdzināšanas kamera, ko Krievijas armijas karavīri bija izveidojuši policijas iecirknī. Tika atrasti spīdzināšanas instrumenti, un tika ziņots, ka telpās aizturētie cilvēki vairākas nedēļas tika turēti pagrabā, informē Ukrainas medijs The Kyiv Independent.

Tajā pat laikā Izjumā no masu kapiem tika ekshumētas 146 mirstīgās atliekas, no kurām lielākā daļa ir civiliedzīvotāji, tostarp divi bērni, pirmdien, 19.septembrī, Telegram vietnē paziņoja Harkivas apgabala gubernators Olehs Siņehubovs.

Tiek ziņots, ka visas ekshumētās mirstīgās atliekas ir nosūtītas uz tiesu medicīnas ekspertīzi, lai noteiktu nāves cēloni.

Ukrainas bruņotie spēki paziņoja, ka nedēļas nogalē karaspēks šķērsoja Oskilas upi, tādējādi iezīmējot vēl vienu svarīgu pagrieziena punktu īstenotajā pretuzbrukumā Harkivas apgabala ziemeļaustrumos. Upe plūst dienvidos un ietek Siverskas Donecas upē un plūst cauri Donbasam, kas ir galvenais Krievijas iebrukuma centrs.

Ukrainas Ģenerālprokuratūra ir reģistrējusi kopumā 34 000 Krievijas karaspēka paveiktos kara noziegumus Ukrainā. Ģenerālprokurors Andrijs Kostins pirmdien, 19.septembrī, paziņoja, ka izmeklētāji koncentrējas uz noziegumiem, kas izdarīti Krievijas okupācijas laikā Harkivas apgabalā, jo īpaši Izjumā. Šis skaitlis ietver arī notiekošās izmeklēšanas lietas Bučā un Irpinā Kijivas apgabalā.

Savukārt Nīderlandes premjerministrs Marks Rute (Mark Rutte) pēc sarunas ar Vācijas kancleru Olafu Šolcu (Olaf Scholz) sacīja, ka Nīderlande un Vācija turpinās atbalstīt Ukrainu, izmantojot Nīderlandes un Vācijas militāro sadarbību. Šolcs ir vairākkārt apsūdzēts par ieroču piegādes bloķēšanu Ukrainai.

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas