Ekonomikas ministrija (EM) ziņo, ka Ministru kabinets otrdien,10. janvārī, akceptēja tās izstrādāto Atveseļošanas fonda atbalsta programmu uzņēmējiem, paredzētu jaunu programmatūru un iekārtu ieviešanai uzņēmumos, iekšējo procesu digitalizācijai komercdarbībā un produktivitātes paaugstināšanai.
Jaunās programmas ietvaros komersanti varēs saņemt atbalstu administratīvo, personāla vadības, pārdošanas, resursu pārvaldības, datu pārvaldības, transporta un loģistikas, ražošanas un kvalitātes kontroles, operatīvās vadības (biznesa vadība, biznesa analītika, lielo datu analītika), stratēģiskās vadības procesu un citu ar informācijas un komunikācijas tehnoloģiju produktiem, tehnoloģijām, drošību vai procesiem saistītu uzlabojumu veikšanai.
Atbalsts tiks piešķirts grantu vaučera veidā. Mikro un maziem komersantiem būs pieejams mazais vaučeris līdz 5000 eiro. MVU, lieliem komersantiem, NVO, valsts kapitālsabiedrībām būs pieejams lielais vaučeris līdz 100 000 EUR.
«Lai komersantiem palīdzētu veikt mērķtiecīgas un pārdomātas investīcijas, kas ir efektīvas un sniedz reālu ieguldījumu digitālajā transformācijā,
komersantam būs jāveic digitālā brieduma tests,
lai novērtētu esošo digitālo tehnoloģiju situāciju un identificētu jomas, kurās nepieciešams veikt ieguldījumus, un jāaizpilda Digitālās attīstības ceļa karte. Digitālā brieduma tests būs veicams atkārtoti pēc investīciju projekta noslēguma, lai novērtētu digitālās brieduma pakāpes paaugstināšanos (otrreizējo testu gala labuma guvējs veic patstāvīgi vai kopā ar Eiropas digitālā inovāciju centra ekspertu),» paziņojumā vēsta/brīdina EM.
Atbalstu komersantiem piešķirs Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA).
Plānots, ka atbalstam komersanti varēs sāk pieteikties 2023. gada februārī,
taču par projektu pieteikumu pieņemšanas uzsākšanu LIAA informēs atsevišķi. Atbalsta programmas kopējais finansējums ir 40,140 miljoni eiro. Prognozējams, ka programmas ietvaros līdz 2026. gadam atbalstu saņems vismaz 280 komersanti.
Lasiet arī: Kazāks: Augsto inflāciju Latvijā nosaka arī ekonomikas strukturālās problēmas