Apturēts PVN izkrāpēju grupējums, kas nodarījis valstij zaudējumus vairāk nekā 190 000 eiro apmērā

2022.gada novembrī Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Nodokļu un muitas policijas darbinieki apturēja noziedzīga grupējuma darbību, kurš nodarbojās ar PVN izkrāpšanu, nodarot zaudējumus valsts budžetam vairāk nekā 190 000 eiro apmērā, informē VID.

Kratīšanu laikā likumsargi atrada un izņēma ne tikai skaidru naudu, sudraba un zelta monētu kolekciju, datorus un grāmatvedības dokumentu, tajā skaitā «melnās grāmatvedības» pierakstus, bet arī narkotiskās vielas un kaujas ieroču patronas.

Veicot virkni izmeklēšanas un operatīvo darbību, noskaidrots, ka organizēta personu grupa laika periodā no 2021.gada augusta līdz 2022.gada augustam darbojās ar mērķi realizēt Latvijas Republikā reāli strādājošiem uzņēmumiem dažāda veida preces un pakalpojumus (veikt darījumus, kas apliekami ar PVN) un vienlaicīgi izvairīties no PVN nomaksas valsts budžetā lielos apmēros.

Kā norāda VID, sava noziedzīgā nodarījuma realizēšanai grupa veica saskaņotas darbības, organizēja un veica faktiski nenotikušu darījumu uzrādīšanu lielos apmēros organizētās grupas faktiskā kontrolē esošo uzņēmumu PVN deklarācijās, tādējādi nodarot zaudējumus valsts budžetam vairāk nekā 190 000 eiro apmērā.

Uzņēmumi darbojās dažādu preču vairumtirdzniecības un vieglo, smago automašīnu un traktortehnikas tirdzniecības jomās.

Uzsāktā kriminālprocesa ietvaros VID Nodokļu un muitas policijas pārvaldes darbinieki veica procesuālās darbības Rīgā, Mārupes un Ķekavas novados, tajā skaitā, 19 kratīšanas kriminālprocesā iesaistīto personu dzīves vietās, birojos un automobiļos.

Kratīšanu laikā atrasti un izņemti kriminālprocesam nozīmīgi pierādījumi, tai skaitā skaidra nauda 38 255 eiro apmērā, sudraba un zeltu monētu kolekcija, grāmatvedības dokumenti, tai skaitā «melnās grāmatvedības» pieraksti, narkotiskās vielas, kaujas ieroča patronas, mobilie tālruņi, datori un datu nesēji, kas tiks analizēti turpmākajā kriminālprocesa pirmstiesas izmeklēšanas gaitā.

Mantisko jautājumu nodrošināšanai uzlikti aresti automašīnām Mercedes Benz S350 un BMW 635, kā arī septiņiem nekustamajiem īpašumiem Mārupes un Ķekavas pagastos.

Saistībā ar organizētā noziedzīgā grupējuma darbībām VID Nodokļu un muitas policijā ir uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 218.1 panta trešajā daļā paredzēto noziedzīgo nodarījumu pazīmēm. Kriminālprocesā 16 personām ir tiesības uz aizstāvību – no tām trīs personām piemērots drošības līdzeklis – apcietinājums.

Kā uzsver VID, izmeklēšanas interesēs plašāka informācija šobrīd netiek sniegta, tāpat dienests atgādina, ka persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas