Apvienotais saraksts aicina JV izšķirties par racionālu un saprotamu valdības koalīcijas modeli

Partiju apvienības Apvienotais saraksts (AS) aicina par koalīcijas veidošanu atbildīgo partiju Jaunā Vienotība (JV) izšķirties par racionālu un saprotamu valdības koalīcijas modeli un straujāk virzīties uz detalizēta valdības rīcības plāna un deklarācijas izstrādi, medijiem paziņojusi AS.

AS uzskata 14.Saeimas koalīcija būtu jāveido no trīs partijām – JV, AS un Nacionālās apvienības.

Partiju apvienība ieskatā šāda koalīcija «būtu efektīvākā, stabilākā un ideoloģiski un vērtību ziņā saliedētākā».

Tāpat AS uzskata, ka šobrīd nav pamatotu iemeslu, kas kavētu darbu pie valdības deklarācijas, tāpēc tā aicina trīs topošās valdības partnerus – JV, AS un NA – vienoties par intensīvu darba grafiku.

Kā norāda partiju apvienība, sabiedrība jau drīzumā jāiepazīstina ar plānu enerģētiskās krīzes pārvarēšanai, drošības stiprināšanai, konkurētspējīgas uzņēmējdarbības vides veidošanai un Latvijas reģionu attīstībai.

Kā BNN iepriekš ziņoja, sarunu vadītāja JV uzskata, ka koalīcijā jābūt četriem politiskajiem spēkiem – JV, AS, NA un arī Progresīvajiem, turpretim AS un NA Progresīvos koalīcijā redzēt nevēlas.

Jaunievēlētajā Saeimas sasaukumā JV ieguvusi 26 mandātus, AS – 15, NA – 12, bet Progresīvie – desmit, tātad ar Progresīvajiem koalīcijai parlamentā būtu 64 balsis, bet bez – 54.

Plānots, ka šodien, 17.oktobrī, JV atkārtoti tiksies ar Valsts prezidentu Egilu Levitu, lai informētu par līdzšinējo valdības veidošanas sarunu kopsavilkumu un analīzi.

Lasiet arī: Progresīvo iespējas piedalīties koalīcijas veidošanā arvien samazinās, uzskata Rajevskis

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas