Argentīna izcīna uzvaru Pasaules kausā futbolā

Argentīna trešo reizi kļuvusi par Pasaules kausa futbolā uzvarētāju, satriecošā finālspēlē uzveicot Franciju pēcspēles 11 metru sitienu sērijā, raksta aģentūra Reuters.

Abas komandas gan pamatlaikā, gan papildlaikā spēlēja neizšķirti, un izšķirošo pārsvaru Argentīna guva vien pēcspēles soda sitienu sērijā, kad ar četri pret divi uzvarēja Franciju. Līdzjutēji varēja sekot aizraujošai spēlei, kurā abas komandas rādīja savu vislabāko sniegumu.

Ja spēles sākumā Argentīna cerēja uz ātru un vieglu uzvaru, kad Lionels Mesi (Lionel Messi) un Anhels di Maria (Angel Di Maria) guva vārtus, tad viss mainījās pēc Kiliana Mbapē (Kylian Mbappe) veiksmīgā soda sitiena. Argentīna pārsvaru zaudēja, un spēle tika turpināta ar papildlaiku, un pēc tam arī soda sitieniem.

Mesi ne tikai ieguva savai valstij tik svarīgo trofeju, bet arī tika atzīts par Pasaules kausa labāko spēlētāju. Sniegums paceļ viņu līdzās futbola pasaules superzvaigznei Djego Maradonam (Diego Maradona), kurš lielā mērā nodrošināja Argentīnai Pasaules kausu 1986.gadā. Mesi sacīja: «Es vēlējos ar šo noslēgt savu karjeru, tikai šis man trūka, lai vairāk nebūtu nekā, ko prasīt.» Futbolists Argentīnas izlasē spēlējis 172 reizes.

«Es spēju izcīnīt Amerikas kausu, un tagad arī Pasaules kausu, par kuru tik smagi cīnījos. Esmu to ieguvis karjeras noslēgumā. Tomēr es mīlu futbolu un gribu nospēlēt vēl dažas spēles kā pasaules čempions,»

piebilda Mesi.

Argentīnas uzvara šķiet vēl neticamāka, jo Pasaules kauss valstij iesākās ar sāpīgu zaudējumu Saūda Arābijas komandai. Pēc uzvaras stadions vēl divas stundas bija piepildīts ar faniem, kas vēroja, kā futbolisti un viņu ģimenes fotogrāfējas un svin uzvaru.

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas