Argentīnas viceprezidente par mata tiesu izglābjas no nāves

Pret Argentīnas viceprezidenti Kristīnu Fernandesu de Kirhneri (Cristina Fernández de Kirchner) tika pavērsts ierocis brīdi, kad viņa atgriezās mājās no tiesas ceturtdien, 1.septembrī, informē britu raidorganizācija BBC.

Videoierakstā redzams moments, kā Argentīnas viceprezidente, kuru ieskauj atbalstītāju pūlis, nonāk aci pret aci ar pielādētu ieroci, bet šāvēja ierocis iestrēgst brīdī, kad viņš tēmē uz sievieti.

Policija paziņoja, ka šāvējs, kuru vietējie plašsaziņas līdzekļi identificēja kā 35 gadus vecu brazīlieti, ir aizturēts.

Policijā cenšas noskaidrot motīvu uzbrukumam kreisi noskaņotajai populistei, kura no 2007. līdz 2015.gadam bija Argentīnas prezidente, bet pirms tam četrus gadus – valsts pirmā lēdija.

Argentīnas ekonomikas ministrs Serhio Masa (Sergio Massa) nosauca uzbrukumu par slepkavības mēģinājumu.

Argentīnas prezidents Alberto Fernandess (Alberto Fernández) atklāja, ka ierocī bija piecas patronas, bet ierocis neizšāva.

Argentīnas prezidents sacīja: «Kristīna ir dzīva, jo vēl tehniski neapstiprināta iemesla dēļ ierocis, kurā bija piecas lodes, neizšāva.»

Viņš nosodīja uzbrucēju un norādīja, ka mēģinājums nogalināt viceprezidenti bija viens no nopietnākajiem incidentiem kopš valsts atgriešanās pie demokrātijas 1983.gadā.

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas