Arī Igaunija pasludina Krievijas Federāciju par teroristisku režīmu

Igaunijas parlaments (Riigikogu) paziņojumā pasludinājis Krievijā valdošo režīmu par teroristisku, kā arī nosodījis tās īstenoto Ukrainas suverēno teritoriju aneksiju, informē Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.

Paziņojums tika pieņemts ar 88 parlamenta deputātiem balsojot par, savukārt trīs deputāti atturējās no balsojuma. Tāpat paziņojumā tiek uzsvērts, ka Igaunija nekad neatzīs Ukrainas teritoriālās integritātes pārkāpšanu ar agresijas un fiktīvu referendumu palīdzību.

«Putina režīms ar saviem kodolieroču draudiem ir pārvērtis Krieviju par lielāko draudu mieram gan Eiropā, gan visā pasaulē,»

teikts paziņojumā, ko sākotnēji iesniedza 85 deputāti.

«Atbalstot Ukrainas parlamenta aicinājumu valstīm un starptautiskajām organizācijām, Igaunijas parlaments ir pasludinājis Krieviju par teroristisku režīmu un Krievijas Federāciju par terorismu atbalstošu valsti, kuras darbībām mums kopīgi ir jāstājas pretī. Riigikogu aicina starptautisko sabiedrību pieņemt līdzīgas deklarācijas.»

«Igaunija atbalsta Ukrainas tautu, valsti un armiju ar visiem pieejamajiem līdzekļiem un tic Ukrainas uzvarai, jo tas ir vienīgais veids, kā atjaunot mieru Eiropā,»

teikts parlamenta paziņojumā.

Igaunijas parlaments aicina arī Eiropas Savienību un NATO dalībvalstis apņēmīgi palielināt gan militāro palīdzību, gan arī humāno palīdzību Ukrainai, kā arī atbalstu valstij pēckara atjaunošanas procesā.

Paziņojumā arī nosodīta tādu algotņu firmu izmantošana kā, piemēram, bēdīgi slavenā Vāgnera grupa, kas pašlaik aplenkusi Bahmutas austrumu pilsētu. Tāpat Igaunijas parlaments ir izteicis aicinājumu Starptautiskajai Tiesai un Starptautiskajai Krimināltiesai veikt izmeklēšanu, lai identificētu gan kara noziegumus, gan vainīgos un sauktu viņus pie atbildības.

Kā BNN jau iepriekš ziņoja, Lietuva pirmā Baltijas valsts, kas šī gada maijā atzina Krievijas karu Ukrainā par genocīdu un pašu Krieviju par teroristisku valsti. Savukārt šī gada augustā Latvijas Saeima oficiālā paziņojumā atzina Krievijas vardarbību pret Ukrainas un arī citu valstu civiliedzīvotājiem par terorismu, bet pašu Krieviju – par terorismu atbalstošu valsti.

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas