ASV Federālā aviācijas administrācija Latvijai civilās aviācijas uzraudzības jomā piešķīrusi augstāko novērtējumu

ASV Federālā aviācijas administrācija (FAA) pabeigusi valsts aģentūras Civilās aviācijas aģentūra (CAA) auditu, piešķirot Latvijai pirmo kategoriju, informē CAA pārstāvji.

Aģentūras pārstāvji norāda, ka FAA Latvijas civilās aviācijas jomas normatīvo aktu atbilstību Starptautiskās civilās aviācijas organizācijas (ICAO) standartiem un CAA īstenotās uzraudzības kvalitāti pārbaudīja vairāk nekā pusgadu.

Piešķirtā pirmā kategorija ļauj Latvijā reģistrētiem gaisa kuģu ekspluatantiem veikt pasažieru pārvadājumus ASV lidsabiedrību vārdā,

kā arī veikt komercpārvadājumus uz ASV, tostarp no citu valstu lidostām, tādējādi attīstot savas biznesa iespējas, norāda aģentūras pārstāvji.

CAA atzīmē, ka patlaban divi Latvijā reģistrēti gaisa kuģu ekspluatanti veic pasākumus, lai jau drīzumā uzsāktu sadarbību ar ASV lidsabiedrībām un veiktu neregulārus komerclidojumus uz lidlaukiem ASV.

Aģentūrā arī uzsver, ka Latvija ir vienīgā starp Baltijas valstīm, kurā ir veikts FAA audits un saņemta pirmā kategorija, tādējādi stiprinot Latvijas konkurētspēju civilās aviācijas jomā.

CAA direktors Māris Gorodcovs norāda, ka, lai gan FAA audita rezultāti nerada tūlītēju efektu uz Rīgas lidostas biznesa iespējām, piešķirtā pirmā kategorija padara Latviju un tās pārvadātājus par spēcīgiem konkurentiem civilās aviācijas jomā Eiropas un pasaules līmenī.

“Vienlaikus tas paver iespēju Latvijā ienākt jauniem spēlētājiem gaisa pārvadājumu jomā, jo Latvija kā reģistrācijas valsts atver plašas biznesa iespējas ASV,” atzīmē Gorodcovs.

CAA īsteno valsts politiku civilās aviācijas drošības jomā.

Lasiet arī: VIDEO| Levits: Koalīcijas nākotnei ir jābūt skaidrai līdz vasaras beigām

 
Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas