ASV, Lielbritānija un Francija brīdina Kremli nemēģināt radīt ieganstus konflikta eskalācijai

ASV, Lielbritānija un Francija svētdien, 23.okotbrī, kopīgi noraidīja Krievijas apgalvojumus, ka Ukraina gatavojas izmantot «netīro bumbu», kā arī brīdināja Maskavu nemēģināt radīt ieganstus konflikta eskalācijai.

Krievijas aizsardzības ministrs Sergejs Šoigu ar apgalvojumiem par iespējamu «netīrās bumbas» izmantošanu svētdien, 23.oktobrī, nāca klajā telefonsarunās ar vairāku rietumvalstu aizsardzības ministriem.

«Mūsu valstis skaidri apliecināja, ka mēs visi noraidām Krievijas acīmredzami nepatiesās apsūdzības, ka Ukraina gatavojas izmantot «netīro bumbu» savā teritorijā,» ar Lielbritānijas un Francijas valdībām kopīgajā paziņojumā norādīja ASV Valsts departaments.

«Pasaule redzēs cauri jebkuriem mēģinājumiem izmantot šīs apsūdzības kā aizbildinājumu eskalācijai,» teikts paziņojumā.

«Mēs arī nosodām jebkādus Krievijas ieganstus eskalācijai.»

Tā dēvētā netīrā bumba var saindēt plašu teritoriju ar radioaktīvu materiālu, padarot to bīstamu civiliedzīvotājiem. Kodolsprādzienu tā neizraisa.

Šoigu svētdien bija telefonsarunas ar Lielbritānijas, Francijas un Turcijas aizsardzības ministriem, kurās viņš izteica «bažas par iespējamām Ukrainas provokācijām, izmantojot «netīro bumbu»,» pavēstīja Krievijas Aizsardzības ministrija.

Šoigu runāja ar ASV aizsardzības ministru Loidu Ostinu (Lloyd Austin) piektdien, 21.oktobrī, un svētdien.

Arī Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis noraidījis Šoigu teikto, ka Ukraina varētu pielietot «netīro bumbu».

«Kad šodien Krievijas aizsardzības ministrs rīko telefona karuseli un zvana aizsardzības ministriem ar stāstiem par tā saukto netīro «kodolbumbu», visi visu labi saprot. Viņi saprot, kas ir visu to netīro lietu avots, ko varat iedomāties šajā karā,» pavēstīja Zelenskis.

«Ja kāds var pielietot kodolieročus mūsu Eiropas daļā, tad tas ir tikai viens subjekts – un šis subjekts tikko lika biedram Šoigu kaut kur piezvanīt,» uzsvēra Zelenskis.

Zelenskis uzskata, ka pasaulei jāreaģē pēc iespējas stingrāk. «Ja Krievija ir sagatavojusi vēl vienu likmju paaugstināšanu un vēl vienu eskalācijas soli, tad tai tagad preventīvi un pirms jebkādiem jauniem «netīrumiem» ir jāredz, ka pasaule to nepieņems,» sacīja Zelenskis.

Savukārt Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (JV) Šoigu izteikumus vērtēja, kā Krievijas iespējamu gatavošanos provokācijām vai arī mēģinājumus novērst uzmanību no Krievijas uzbrukumiem Ukrainas civilajai infrastruktūrai, LTV raidījumā Rīta Panorāma atzina politiķis.

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas