Pastiprinoties bažām par iespējamu politisku vardarbību ASV prezidenta vēlēšanās, kad otrdien, 5.novembrī, valsts balsos par republikāni Donaldu Trampu (Donald Trump) un demokrāti Kamalu Harisu (Kamala Harris), amatpersonas ir ieviesušas stingrus drošības pasākumus visā valstī, tostarp ap balsu skaitīšanas vietu Lasvegasā, Nevadā ir uzstādīts drošības žogs, Arizonā, lai pasargātu no iespējamas vardarbības, ir izvietoti droni un snaiperi, bet miera uzturēšanai, 19 štatos ir mobilizēta Nacionālā gvarde, ziņo “Reuters“.
Šo piesardzības pasākumu mērķis ir uzturēt un pastiprināt drošību vēlēšanu dienā un pēc tās.
Tādos svārstīgajos štatos kā Nevada, kur Trampa atbalstītāji protestēja pēc 2020.gada vēlēšanām, pastiprināti drošības pasākumi ir visredzamākie.
Aizsardzības amatpersona pirmdien paziņoja, ka Alabamā, Arizonā, Delavērā, Aiovā, Ilinoisā, Ziemeļkarolīnā, Ņūmeksikā, Oregonā, Viskonsīnā un Vašingtonas štatā pašlaik dežūrē Nacionālā gvarde, bet Vašingtonā, Kolorādo, Floridā, Havaju salās, Nevadā, Oregonā, Pensilvānijā, Tenesī, Teksasā un Rietumvirdžīnijā atrodas karaspēks.
Arizonā Marikopas apgabala balsu skaitīšanas centru Fīniksā, kas bija 2020.gada vēlēšanu konspirācijas teoriju un draudu karstais punkts, tagad arī ieskauj metāla žogs.
Apgabala šerifs Rass Skiners (Russ Skinner) paziņoja, ka viņa departaments būs “paaugstinātas gatavības režīmā” ar droniem, snaiperiem un papildspēkiem, kas būs gatavi reaģēt uz iespējamu ar vēlēšanām saistītu vardarbību.
Viņš sacīja, ka “polarizācija” kļūst intensīvāka dienās pēc vēlēšanām, tāpēc tiesībaizsardzības iestādes saglabās paaugstinātu modrību un “būs nulles tolerance pret visu, kas saistīts ar noziedzīgām darbībām”.
Svārstīgajā Mičiganas štatā, Detroitā, kur 2020.gadā pieauga spriedze saistībā ar balsu skaitīšanu, arī ir pastiprināta drošība, uzstādot metāla detektorus konferenču zālē, nodrošinot policijas patruļas, policistus uz jumtiem un barikādes ap konferenču zāli.
Detroitas galvenais operatīvais direktors, kas atbild par balsošanu, Daniels Baksters (Daniel Baxter) sacīja, ka astoņas dienas, kad tika apstrādātas pa pastu saņemtās balsis, bijušas mierīgas.
Vēlēšanu kampaņa ir piedzīvojusi galvu reibinošus pavērsienus: divi atentāta mēģinājumi, Trampa notiesāšana par noziedzīgu nodarījumu un Harisas negaidītā kandidēšana pēc tam, kad Džo Baidens (Joe Biden) izstājās no vēlēšanām.
Saskaņā ar analītiskās firmas “AdImpact” datiem kopš marta priekšvēlēšanu kampaņās, lai ietekmētu vēlētāju domas, ir iztērēti vairāk nekā 2,6 miljardi ASV dolāru. Tomēr sabiedriskās domas aptaujas liecina, ka Trampa un Harisas rezultāti ir praktiski vienādi.
Lasiet arī: Dezinformācijas vētra sēj neuzticību pirms ASV vēlēšanu dienas