Atbalsta grozījumus, kas Ždanokai varētu liegt tikt ievēlētai EP kā Latvijas pārstāvei

Saeima ceturtdien, 13.oktobrī, otrajā lasījumā atbalstīja grozījumus Eiropas Parlamenta vēlēšanu likumā, kas pašreizējai Eiropas Parlamenta (EP) deputātei Tatjanai Ždanokai (LKS) varētu liegt tiesības tikt atkārtoti ievēlētai EP kā Latvijas pārstāvei.

Saeimas balsojumā «Par» balsoja 64 deputāti, savukārt «Pret» šādiem likuma grozījumiem iestājās 17 deputāti – 15 Saskaņas frakcijas deputāti, izņemot Ingu Goldbergu un Nikolaju Kabanovu, kā arī divi pie frakcijām nepiederošie – Ļubova Švecova un Ainārs Vilciņš.

Likumā paredzēts cita starpā noteikt, ka EP vēlēšanām Latvijā nevar pieteikt par kandidātu un EP nevar ievēlēt personu, kura pēc 1991.gada 13.janvāra darbojusies Padomju Savienības Komunistiskajā partijā (Latvijas Komunistiskajā partijā).

Lai grozījumi stātos spēkā, tie Saeimai vēl jāpieņem galīgajā lasījumā.

Attiecīgo priekšlikumu iesniedza deputāts Aleksandrs Kiršteins (NA). Parlamentārietis Jānis Iesalnieks (NA) iepriekš norādījis, ka šis rosinājums liegs tiesības Ždanokai kandidēt EP vēlēšanās.

Augstākā tiesa iepriekš ir konstatējusi, ka Ždanoka pēc 1991.gada 13.janvāra bijusi Komunistiskās partijas biedre.

Atbilstoši atbalstītajam pilnajam priekšlikumam likumā paredzēts noteikt, ka EP vēlēšanām Latvijā nevar pieteikt par kandidātu un EP nevar ievēlēt Eiropas Savienības pilsoni, kurš ir bijis PSRS, Latvijas PSR valsts drošības dienesta, izlūkdienesta vai pretizlūkošanas dienesta štata darbinieks (izņemot personas, kuras bijušas tikai PSRS vai attiecīgo Latvijas PSR Valsts drošības komitejas plānošanas un finanšu, administratīvi saimnieciskās struktūrvienības darbinieki), kā arī personu, kura pēc 1991.gada 13.janvāra darbojusies PSKP (LKP), Latvijas PSRS Darbaļaužu internacionālajā frontē, Darba kolektīvu apvienotajā padomē, Kara un darba veterānu organizācijā, Vislatvijas sabiedrības glābšanas komitejā vai tās reģionālajās komitejās.

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas