Atceries: Katra ģimene drīkst cirst vienu eglīti Ziemassvētkiem

AS Latvijas valsts meži (LVM) apsaimniekotajās teritorijās arī šogad katra ģimene, gatavojoties svētkiem, var nocirst vienu Ziemassvētku eglīti, liecina LVM mājas lapā pieejamā informācija.

“Svētku eglītes meklēšana Latvijas valsts mežos ir tradīcijām bagāts un priekpilns kopā būšanas pasākums. Tāpēc arī šajos Ziemassvētkos katra ģimene var doties uz AS “Latvijas valsts meži” (LVM) apsaimniekoto teritoriju, lai atrastu un pārnestu mājās vienu eglīti svētkiem. Lai saudzētu nākotnes mežu, eglītes meklējumos jāievēro nosacījumi – precīzi noteiktās vietās drīkst cirst tikai zināma izmēra eglīti,” teikts paziņojumā.

Iedzīvotājiem ieteikts apsekot LVM teritorijas izmantojot “LVM GEO” lietotni. Fona karšu sadaļā pieslēdzot “LVM meža karte”, ar apzīmējumu “LVM” kartē tiks attēlotas valsts mežu teritorijas. Tāpat dabā var vadīties pēc LVM īpašuma zīmēm, kas uzstādītas uz LVM robežas ceļa vai kvartālstigas malā un kvartālstigu krustpunktos.

Vienlaikus LVM atgādina, ka eglīti atļauts cirst grāvju malās, kvartālstigās, meža ceļu malās, zem elektrolīnijām un pieaugušā mežā zem lielajiem kokiem.

LVM uzsver, ka cērtamajai eglītei jābūt augstumā līdz trim metriem, bet celma diametram desmit centimetrus no zemes ir jābūt līdz 12 centimetriem. Eglīte jāzāģē līdz ar zemi, lai asais celms nesavaino citus meža apmeklētājus un zvērus, bet nevajadzīgos nozāģētos zarus var atstāt turpat mežā.

Eglītes ciršanai var izmantot gan cirvi, gan mačeti, bet LVM iesaka izmantot zāģi.

Ziemassvētku eglītes ir aizliegts cirst priežu, egļu, melnalkšņu un jaukta tipa jaunaudzēs, citu īpašnieku mežos bez atļaujas, aizsargājamās teritorijās un publiskos dabas parkos.

Vienlaikus LVM informē, ka LVM vēstniecība Rīgā, Vaiņodes ielā, iespējams iegādāties arī eglītes podiņā, kas audzētas LVM kokaudzētavās.

Lasiet arī: Ikviens var apmainīt dziesmu pret ziedojumu; Latvijā uzsāk “Dod pieci!” ziedojumu vākšanu

Seko mums arī FacebookDraugiem un X!

 
Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas