Baidens gatavs tikties ar Putinu, lai izbeigtu karu Ukrainā

ASV prezidents Džo Baidens (Joe Biden) paziņojis, ka ir gatavs tikties ar Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu, ja Putins izrādīs interesi meklēt ceļus kara izbeigšanai, raksta raidorganizācija BBC.

Kopā ar Francijas prezidentu Emanuelu Makronu (Emmanuel Macron) uzrunājot medijus, Baidens teica, ka pagaidām Putins vēl nav izrādījis vēlmi meklēt kompromisus. Francijas un ASV prezidenti arī uzsvēra, ka turpinās iestāties pret karu, un Makrons norādīja, ka Francija nekādā gadījumā nespiedīs Ukrainu pieņemt lēmumus, kas tai nav pieņemami.

Francijas prezidents viedokli paudis vien dažās stundas pēc tam, kad Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs sūdzējies, ka Eiropas valstis attiecībā uz izlīgumu nav piedāvājušas neko konkrētu. Lavrovs sacīja, ka Makrons esot solījies sazināties ar Vladimiru Putinu, bet tā arī neesot to izdarījis, un norādīja, ka bijušais ASV valsts sekretārs Džons Kerijs (John Kerry) varētu būt labs sarunu vedējs, kas sevi pierādījis jau iepriekš.

Baidens nācis klajā ar šo paziņojumu laikā, kad Ukrainas prezidenta Volodimira Zelenska padomnieks Mihailo Podoļaks informējis, ka līdz šim karā krituši līdz 13 000 Ukrainas karavīru.

Ukrainas armija šo informāciju nav apstiprinājusi.

Pēc sarunām Baltajā namā, Baidens un Makrons izdevuši kopīgu paziņojumu, ka abas valstis ir apņēmības pilnas arī turpmāk palīdzēt Ukrainai aizsargāt tās suverenitāti un teritoriālo vienotību. Francija un ASV apņēmušās palielināt pretgaisa aizsardzības sistēmu piegādes apjomus un 13.decembrī Parīzē rīkos starptautisku konferenci par situāciju Ukrainā.

Lasiet arī: Mihailo Podoļaks: Karā krituši līdz 13 000 Ukrainas karavīru

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas