Baidens: Somijas un Zviedrijas pievienošanās NATO ir vēsturisks un nozīmīgs brīdis

Somijas un Zviedrijas pievienošanās NATO ir vēsturisks un nozīmīgs brīdis, otrdien, 11.jūlijā, ierodoties uz NATO samitu Viļņā un tiekoties ar Ziemeļatlantijas līguma organizācijas ģenerālsekretāru Jensu Stoltenbergu, uzsvēra ASV prezidents Džo Baidens.

Tā kā NATO ģenerālsekretāra amata pilnvaru termiņš ar alianses dalībvalstu lēmumu ticis pagarināts līdz nākamā gada oktobrim,

Baidens pateicās Stoltenbergam par darbu, kā arī par to, ka ģenerālsekretārs “šajā kritiskajā brīdī” turpina vadīt NATO.

“Jūsu vadība ir ļoti svarīga, tāpat kā jūsu ierosinājumi attiecībā uz Ukrainas nākotni un tās iespēju pievienoties NATO. Tas ir labs signāls. Es joprojām uzskatu, ka [Krievijas prezidents Vladimirs] Putins domā, ka viņš var sašķelt NATO, bet viņam tas neizdosies,” sacīja ASV prezidents.

Iepriekš jau vēstīts, ka 11.jūlijā un 12.jūlijā, Viļņā notiek NATO samits.

Samits būs nozīmīgs atskaites punkts 2022.gada NATO Madrides samita lēmumu ieviešanā.

Viļņā lems par tālākiem soļiem atturēšanas un aizsardzības stājas stiprināšanā, tostarp alianses austrumu flangā. NATO Viļņas samitā plānots arī apstiprināt jaunos, detalizētos alianses aizsardzības plānus, kā arī lemt par nepieciešamību kāpināt dalībvalstu izdevumus aizsardzībai.

Viena no gaidāmā samita prioritātēm būs NATO ilgtermiņa politisko attiecību ar Ukrainu stiprināšana, kā arī NATO praktiskā atbalsta stiprināšana. NATO dalībvalstu un valdību vadītāji plāno arī pārrunāt Ukrainas ceļu uz dalību NATO. Tāpat samitā tiks pārrunāta NATO līdzīgi domājošo partneru iesaiste globālo drošības risku mazināšanā.

Lasiet arī: Kariņš pasakās Itālijai par ieguldījumu Latvijas drošības stiprināšanā

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas