Baltijas valstu vadītāji atbalsta starptautiska tribunāla izveidi, lai vērtētu Krievijas atbildību par karu Ukrainā

Baltijas valstu prezidenti atbalsta starptautiska tribunāla izveidošanu, izvērtējot Krievijas atbildību par karu Ukrainā, 19.decembra ikgadējā Latvijas, Lietuvas un Igaunijas valstu vadītāju tikšanās laikā apliecināja Baltijas valstu augstākās amatpersonas.

Ikgadējā Latvijas, Lietuvas un Igaunijas valstu vadītāju tikšanās laikā, Baltijas valstu prezidenti pārrunāja reģiona drošības jautājumus, NATO turpmāko darbību reģionā, kā arī Krievijas agresiju pret Ukrainu un to, kā turpināt un palielināt palīdzību Ukrainai.

Kā norādīja Valsts prezidents Egils Levits, Baltijas valstu vadītāji savā starpā pārrunāja arī jautājumu par iespējamo starptautisko tribunālu, kas izskatītu Krievijas izraisītu agresīvo pilna apmēra karu pret Ukrainu.

«Mēs esam vienisprātis, ka tāda tribunāla izveidošana ir nepieciešama,» apliecināja Levits.

Tāpat Baltijas valstu vadītāji pārrunāja Ukrainas perspektīvas būt Eiropas Savienībā, protams, arī vēlāk NATO. Kā norādīja prezidents, Baltijas valstu vadītāji ir pārliecināti, ka Rietumu valstis kopumā atbalsta Ukrainu, savukārt Baltijas valstis ir šī atbalsta priekšgalā.

Lasiet arī: Britu premjers Rīgā apliecina atbalsta turpināšanu Ukrainai

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas