Banku rekordpeļņas laiks nebūs ilgs, atgādina Purgaile

Banku rekordlielās peļņas gūšanas laiks nesaglabāsies ilgtermiņā, pirmdien, 7.augustā, intervijā TV3 raidījumam 900 sekundes pauda Latvijas Bankas prezidenta vietniece Santa Purgaile, bijusī Finanšu un kapitāla tirgus komisijas priekšsēdētāja.

Vienlaikus Purgaile prognozēja, ka šogad kopumā, visticamāk, bankas uzrādīs salīdzinoši lielus, vairākkārtēji augstākus peļņas rādītājus nekā tie ir bijuši iepriekš. Viņa arī norādīja, ka peļņas pieaugumam šobrīd ir īpaši apstākļi, kas ir radušies īsā laika periodā, kad,

ļoti strauji ceļot Euribor likmi, bankas gūst papildu ienākumus.

Latvijas Bankas prezidenta vietniece arī skaidroja, ka bankām rekordlielā peļņa veidojas, jo atbilstoši noslēgtajiem kredītlīgumiem, kas iekļauj Euribor likmi, aizdevumi ātri pārcenojas.

Vienlaikus Purgaile minēja, ka bankas pakāpeniski ceļ arī depozītu likmes. “Jo ātrāk celsies depozītu likmes, jo ātrāk izlīdzināsies starpība jeb peļņas daļa,” sacīja Latvijas Bankas prezidenta vietniece.

Viņa arī atzīmēja, ka Latvijas Banka vēlētos panākt, lai šī banku “superpeļņa” tiktu investēta jaunākajās finanšu tehnoloģijās, kas padarītu finanšu pakalpojumus pieejamākus, lētākus, kā arī ērtākus. “Šis ir īstais brīdis, lai veicinātu izrāvienu arī tehnoloģiskajā attīstībā,” sacīja Purgaile.

Jau vēstīts, ka Latvijas monetārās finanšu iestādes, galvenokārt bankas, šogad pirmajos sešos mēnešos strādāja ar 335,9 miljonu eiro peļņu, kas ir 2,6 reizes vairāk nekā 2022.gada attiecīgajā periodā.

Lasiet arī: Hipotekārajiem kredītiem nepamatoti piemēro EURIBOR, pārmet Reirs

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas