Bērnu slimnīcas fonds palīdzējis vairāk nēkā 400 Ukraiņu ģimenēm un bērniem

Bērnu slimnīcas fonds (BSF) līdz šī gada 31.augustam ir sniedzis palīdzību 409 Ukrainas bērniem un ģimenēm, informē fonda pārstāvji. 

Bēgot no kara, kopš februāra beigām Latvijā ieradušies tūkstošiem Ukrainas ģimeņu ar bērniem, tostarp ar veselības problēmām.

Valsts apmaksā bēgļu bērniem veselības aprūpes pakalpojumus tādā pašā apmērā, kā Latvijas pilsoņiem, taču ir arī gadījumi, kad nepieciešams papildu atbalsts gan veselības, gan sociālo jautājumu risināšanā.

No 2022.gada 28.februāra līdz 31.augustam BSF īstenoja Sabiedrības integrācijas fonda (SIF) finansētu projektu, kura laikā sniegts atbalsts 102 ģimenēm, kas meklēja atbalstu BSF, kā arī 307 ģimenēm un bērniem, kuri saņēma psihoemocionālo palīdzību Rīgas atbalsta centrā Ukrainas iedzīvotājiem un sociālās iniciatīvas centrā Common Ground.

Lai atbalstītu Ukrainas bēgļu ģimenes šajos īpaši smagajos kara apstākļos, BSF marta vidū uzsāka labdarības kampaņu, organizējot atbalsta koncertu Palīdzi celties, kā arī uzrunājot privātpersonas un uzņēmumus dažādos saziņas kanālos.

Līdz augusta beigām saziedoti jau 231 150,38 eiro.

Šis finansējums nodrošina ABA terapijas un logopēda nodarbību apmaksu bērniem ar autiskā spektra traucējumiem, transporta izmaksu kompensāciju ceļam uz un no medicīnas iestādes, valsts neapmaksātu medikamentu un speciālistu konsultāciju apmaksu, kā arī ēdināšanas pakalpojumu segšanu Bērnu slimnīcā.

Kopš aprīļa 307 Ukrainas bēgļu ģimenēm ar bērniem Rīgā nodrošināta psihoemocionālā palīdzība, ko sniedz BSF bērnu psiholoģe Natālija no Ukrainas. Palīdzību bērniem un jauniešiem, kuri vecāki par 10 gadiem, sniedzis arī Pusaudžu resursu centrs.

Kā informē fonda pārstāvji, bieži vien Ukrainas bēgļu ģimenēm un tās uzņemošajiem vietējiem iedzīvotājiem bijusi nepieciešama tieši informatīva palīdzība, lai orientētos pieejamā atbalsta klāstā, kā arī praktisks atbalsts.

BSF projektā arī iesaistīja 21 brīvprātīgo, kuri sniedza atbalstu Ukrainas bēgļiem meklējot sociālajos tīklos, gan organizēt informatīvo skrejlapu un plakātu izplatīšanu par BSF sniegto atbalstu, ziedojumu vākšanu labdarības koncertā un pavisam praktisku palīdzību bēgļu ģimenēm, piemēram, transportu.

Lai arī brīvprātīgo iesaistes projekts ir noslēdzies, BSF turpinās sniegt gan finansiālu, gan informatīvu atbalstu Ukrainas bēgļu ģimenēm un bērniem.

BSF aicina sabiedrību atbalstīt īpašo ziedojumu kampaņu Palīdzi celties! Ziedot iespējams gan fonda mājaslapā www.bsf.lv, gan zvanot uz ziedojumu tālruni – 90006864 (maksa par zvanu 4,27 EUR ar PVN).

Projektu finansē Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem valsts budžeta līdzekļiem.

Lasiet arī: Latvijas iedzīvotāji vāc ziedojumus Bayraktar iegādei Ukrainas armijai

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas