Bērziņa CVK priekšsēdētājas amatu vairs neieņem; strādājusi pēc labākās sirdsapziņas

Pēc Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) uzsāktā kriminālprocesa saistībā ar Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) organizēto iepirkumu 2021.gadā Kristīne Bērziņa vairs neieņem CVK priekšsēdētāja amatu, sacījusi Bērziņa.

Atbilstoši likumam Par Centrālo vēlēšanu komisiju komisijas priekšsēdētāju prombūtnē aizvieto komisijas priekšsēdētāja vietnieks, norāda bijusī CVK priekšsēdētāja, piebilstot, ka ieņemamais amats viņai nav saistošs.

Tāpat viņa atzīst: «Skumji, ka esmu iejaukta šādā procesā, lai gan vienmēr esmu strādājusi pēc labākās sirdsapziņas, nodrošinot vēlēšanas, lai tās notiktu likumā noteiktajos termiņos.»

«Nekad neesmu turējusies pie amata, jau vasarā biju atklāti pateikusi, ka, ņemot vērā iestādes kritisko stāvokli saistībā ar finansējuma un cilvēkresursu trūkumu, nevēlos darbu šajā amatā turpināt vēl vienu termiņu,» uzsvēra Bērziņa.

Tāpat bijusī CVK vadītāja uzsver, ka kriminālprocesa ietvaros viņa sadarbojās un turpinās sadarboties ar KNAB, lai sniegtu nepieciešamo palīdzību situācijas ātrākā noskaidrošanā.

Vienlaikus Bērziņa norāda, ka ir parakstījusies par informācijas neizpaušanu, tādējādi detalizētu informāciju viņa nav tiesīga izpaust, lai nekaitētu izmeklēšanas gaitai.

BNN jau iepriekš ziņoja, ka KNAB šī gada 7.novembrī uzsāka kriminālprocesu saistībā ar Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) organizētu iepirkumu 2021.gadā, un tajā ir iesaistītas desmit personas, tostarp sešas amatpersonas.

Kā norāda KNAB, kriminālprocess tika uzsākts aizdomās par iespējamu krāpšanu lielā apmērā, dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu, kas izraisījusi smagas sekas, kā arī šo noziedzīgo nodarījumu atbalstīšanu un dienesta dokumentu viltošanu.

Tāpat KNAB 22.novembrī īstenoja procesuālās darbības, tai skaitā aizturēja CVK priekšsēdētāju Kristīni Bērziņu. Pašlaik desmit kriminālprocesā iesaistītajām personām, tai skaitā CVK priekšsēdētājai un piecām amatpersonām, ir tiesības uz aizstāvību. Savukārt divām personām – CVK priekšsēdētājai un uzņēmējam – piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi.

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas