BNN vaicā | 14.Saeimas vēlēšanas – partiju mērķi, atbalsts un «sarkanās līnijas»

Sestdien, 1.oktobrī, notiks 14.Saeimas vēlēšanas, kurās Latvijas pilsoņiem uz nākamajiem četriem gadiem jāievēl jauns parlamenta sasaukums simts deputātu sastāvā. Vai Tu jau esi izlēmis par kuru politisko spēku atdosi savu balsi?

Šogad dalību Saeimas vēlēšanās visos vēlēšanu apgabalos pieteikuši 19 kandidātu saraksti, savukārt uz iekļūšanu parlamentā pretendē 1 829 kandidāti. Pēdējo reizi 19 saraksti tika pieteikti uz 9.Saeimas vēlēšanām 2006.gadā. Toreiz tikai septiņi politiskie spēki pārvarēja piecu procentu barjeru.

Cik un kuras partijas pārvarēs piecu procentu slieksni šogad? Par to lems tie Latvijas pilsoņi, kas dosies uz Saeimas vēlēšanām.

Lai palīdzētu vēlētājiem neapjukt un izvēlēties savai politiskajai nostājai atbilstošāko politisko spēku plašajā partiju klāstā, BNN sazinājās ar katru no 19 sarakstiem un vaicāja par to galveno mērķi jaunajā Saeimā, nepieciešamo atbalstu iedzīvotājiem energokrīzē, kā arī potenciālajiem sadarbības partneriem vai «sarkanajām līnijām».

Klikšķini uz attēlā vai tā apakšā redzamās bultas, lai iepazītos ar visu 19.sarakstu atbildēm:

<br />

Katrā vēlēšanu apgabalā ievēlamo deputātu skaits tiek noteikts proporcionāli vēlētāju skaitam, kāds tajā četrus mēnešus pirms vēlēšanu dienas ir reģistrēts Fizisko personu reģistrā.

Paredzēts, ka 14.Saeimā no Rīgas vēlēšanu apgabala tiks ievēlēti 36 deputāti, no Vidzemes vēlēšanu apgabala 26 deputāti, no Zemgales vēlēšanu apgabala 13 deputāti, no Latgales vēlēšanu apgabala 13, bet no Kurzemes apgabala – 12.

Vēlēšanu dienā – 1.oktobrī – vēlēšanu iecirkņi Latvijā un ārzemēs būs atvērti no pulksten 7.00 līdz 20.00 pēc vietējā laika. Balsot varēs jebkurā no 949 vēlēšanu iecirkņiem Latvijā vai 81 – ārvalstīs. 

Vēlēšanās drīkst piedalīties Latvijas pilsoņi, kas ir sasnieguši 18 gadu vecumu, uz vēlēšanu iecirkni līdzi ņemot Latvijas pilsoņa pasi vai eID karti.

BNN aicina visus lasītājus nepalikt mājās un doties uz 14.Saeimas vēlēšanām 1.oktobrī!

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas