Briškens sola panākt Civilās savienības likuma pieņemšanu

Partija Progresīvie kopā ar sabiedriskajām organizācijām turpinās strādāt, lai Civilās savienības likums tiktu pieņemts, trešdien, 21.decembrī, intervijā TV3 raidījumam 900 sekundes solīja šīs partijas Saeimas deputātu frakcijas priekšsēdētājs Kaspars Briškens.

Viņš teica, ka pagājušā ceturtdiena, kad deputāti atkārtoti atteicās turpināt iepriekšējās Saeimas iesākto darbu ar Civilās savienības likumu, Latvijas demokrātijai, tiesiskumam esot bijusi «skumja diena». Briškens atgādināja, ka esam Eiropā «retā valsts», kurai vēl nav sava civilās savienības regulējuma.

«Tas met ēnu arī uz Latvijas starptautisko reputāciju,» teica politiķis.

Runājot par turpmāko darbu, Briškens solīja, ka Progresīvie kopā ar sabiedriskajām organizācijām turpinās strādāt, lai Civilās savienības likums tiktu pieņemts. Tāpat viņš atzina, ka nepieciešams strādāt, lai veicinātu sabiedrības izpratni par šāda likuma nepieciešamību.

Vaicāts, vai pastāv iespēja, ka Civilās savienības likums varētu tikt pieņemts 14.Saeimā, Briškens teica, ka partija ir gatava «sēsties pie sarunu galda», taču kompromisiem šajā jautājumā vietas nav, jo tas ir cilvēktiesību jautājums.

Jau vēstīts, ka likudevēji pagājušajā nedēļā nolēma neturpināt 13.Saeimā iesākto darbu ar Civilās savienības likumprojektu, kas paredz ieviest jaunu veidu divu pilngadīgu personu kopdzīves juridiskai reģistrēšanai. Noraidītais likumprojekts ir vērsts uz to, lai izpildītu Satversmes tiesas spriedumu. Arī Administratīvās tiesas Senāts ir lēmis, ka, kamēr likumprojekts nav pieņemts, ģimenes var reģistrēt savu statusu, izmantojot šo tiesu varas institūciju. Tomēr šāds process prasot daudz valsts resursu.

Lasiet vēl: Saeima atkārtoti saka «nē» un atsakās turpināt iesākto darbu ar Civilās savienības likumu 

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas