Brīvdienās laiks būs lietaināks, vējaināks un vēsāks

Aizvadītajās dienās daudzviet novērots pērkona negaiss ar stiprām lietusgāzēm, brāzmainu vēju un pat krusu, brīdina sinoptiķi. 

Negaiss sev līdzi nesis arī nelielus postījumus –  nolauzti atsevišķi koku zari, krusa sakapājusi augus dārzos. Ja aizvadītajā nedēļā lietavas appludināja vairākas ielas Jelgavā, tad šonedēļ ielas nebija izbraucamas vietām Liepājā.

Arī turpmākajās dienās ir gaidāms gan lietus, gan negaiss, bet nedēļas nogalē kļūs arī vējaināks un vēsāks. 

Piektdienas naktī debesis daļēji aizklās mākoņi, vairāk to būs valsts austrumos, kur nakts sākumā vēl gaidāms īslaicīgs lietus un pērkona negaiss. Nakts stundās, pūšot lēnam vējam, atsevišķos rajonos sabiezēs migla, kas saglabāsies arī no rīta.

Gaiss atdzisīs līdz +12…+16°, vienīgi piekrastē nakts būs siltāka, tur gaisa temperatūra būs +16…+18°. Arī pēcpusdienā vietām gaidāms īslaicīgs lietus un negaiss ar stiprām lietusgāzēm, krusu.

Pūtīs lēns līdz mērens rietumu puses vējš, negaisa laikā tas kļūs brāzmains un var lauzt pa kādam kokam, koka zaram.

Tomēr diena būs patīkami silta, arī saulaino brīžu būs gana daudz. Termometra stabiņš pakāpsies līdz +24…+28° atzīmei, vienīgi jūras piekrastē gaisa temperatūra svārstīsies ap +21…+23°. 

Brīvdienās laiks kļūs vēsāks, vējaināks. Mūsu teritoriju šķērsos divas nokrišņu zonas, kas lietu atnesīs daudzviet, tāpat lietum pievienosies arī negaiss.

Pirmā nokrišņu zona mūs sasniegs sestdienas naktī – tā, sākot no rietumiem, šķērsos visu valsti.

Naktī vairāk līs valsts rietumos, bet dienā centrālajos un austrumu rajonos, vietām gaidāmas stipras pērkona lietusgāzes, arī krusa. 

Svētdienas nakts aizritēs bez būtiskiem nokrišņiem, bet uz rīta pusi Latviju no rietumiem sāks šķērsot jauna nokrišņu zona, kas dienā daudzviet atnesīs lietu un pērkona negaisu.

Brīvdienu naktīs temperatūra būs +12…+17° robežās, dienu laikā gaiss iesils vien līdz +18…+24°,

pēc sajūtām varētu šķist, ka ir vēl par kādu grādu vēsāks, jo pūtīs brāzmains vējš. 

Prognozes liecina, ka arī darba nedēļas sākumā laika apstākļi būs līdzīgi – daudzviet līs, dārdēs pērkons, būs vējains un gaisa temperatūra dienu laikā nepārsniegs +24° atzīmi.

Turpretī nedēļas otrajā pusē laiks kļūs sausāks, ieplūstot siltākai gaisa masai, paaugstināsies arī gaisa temperatūra – nākamās nedēļas otrajā pusē termometra stabiņš atkal varētu sasniegt +28…+31° atzīmi.

Lasiet arī: Šonedēļ būs vasarīgi silts, bieži gaidāms lietus un negaiss

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas