Čehija: ES varētu piemērot Baltkrievijai jaunas sankcijas

Eiropas Savienības prezidējošās valsts Čehijas premjerministrs Petrs Fiala otrdien, 1.novembrī, paziņojis, ka ES varētu piemērot Baltkrievijai jaunas sankcijas par tās lomu karā Ukrainā.

Baltkrievijas diktators Aleksandrs Lukašenko ir stipri atkarīgs no Kremļa atbalsta un ļāvis Maskavai izmantot Baltkrievijas teritoriju kā placdarmu uzbrukumam Ukrainai. Vienlaikus Minska apgalvo, ka nevēlas tiešā veidā iesaistīties šajā karā.

Fiala žurnālistiem pēc atgriešanās no Kijivas sacīja, ka ES pašreiz apsver Baltkrievijas lomu un to, vai vajadzētu vērsties pret Minsku.

«Noteiktas sankcijas pret Baltkrieviju jau ir ieviestas, taču mēs nevaram pieļaut, ka Baltkrievija pievienojas Krievijas politikai vai ka Krievija izvairās no sankciju ietekmes caur tādām valstīm kā Baltkrievija,» sacīja Fiala.

«Mums jāsaprot, ka uzbrukumi Ukrainai tiek vadīti no Baltkrievijas gaisa telpas un ka Baltkrievija piegādā Krievijai ieročus,» norādīja Čehijas ārlietu ministrs Jans Lipavskis. Kopš Krievijas iebrukuma Ukrainā 24.februārī ES ir piemērojusi Krievijai plašas sankcijas, bet Fiala aicināja vēl vairāk izolēt Krieviju.

«Mēs zinām, ka sankcijas darbojas, mēs to varam redzēt no daudziem datiem, un mums neapšaubāmi ir jāturpina,» uzsvēra ministrs. Oktobrī Minska un Maskava paziņoja par kopīgu spēku izveidi, lai it kā aizsargātu Baltkrievijas robežas.

Ukraina ziņoja, ka Krievijas aviācijas vienības tiek izvietotas Baltkrievijas bāzēs pie Ukrainas robežas.

Lasiet arī: Krievija karā pret Ukrainu izmanto vairāk nekā 100 gadus vecus ložmetējus

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas