CNN: Ukraina izveidojusi Krievijā aģentu tīklu un piegādā tiem dronus

Ukraina izveidojusi Krievijā labi sagatavotu aģentu tīklu diversiju veikšanai un nodrošinājusi tiem pašu ražojuma dronus, kas Krievijā nogādāti pa kontrabandas maršrutiem, ASV telekanālam CNN pavēstīja vairāki avoti, kas ir pazīstami ar amerikāņu izlūkdienestu informāciju.

Proukrainiskie aģenti maija sākumā veikuši uzbrukumu Kremlim, palaižot dronus no Krievijas teritorijas, uzskata ASV amatpersonas.

Nav gan skaidrs, vai citi dronu triecieni, arī nesenais uzbrukums Maskavai un Maskavas apgabalam, kā arī naftas pārstrādes objektiem Krievijas dienvidos, veikti no Krievijas teritorijas.

Ukraina Krievijas iekšienē izveidojusi diversiju grupas, kurās ir proukrainiski noskaņoti cilvēki. Tās ir labi sagatavotas šādu operāciju veikšanai, uzskata ASV amatpersonas.

Ukraina šiem cilvēkiem sagādājusi Ukrainas ražojuma dronus.

Kā CNN skaidroja divas amatpersonas, nav nekādu pierādījumu, ka no šiem triecieniem kāds būtu veikts ar amerikāņu droniem.

Amatpersonas nevarēja precīzi pateikt, kā Ukrainai izdevies nogādāt dronus ienaidnieka aizmugurē, tomēr divi avoti CNN apliecināja, ka Ukrainas puse izveidojusi labi atstrādātus kontrabandas maršrutus, kas tiek izmantoti, lai Krievijā nogādātu dronus vai to daļas.

Lasiet arī: Ukraiņi atguvuši ciematu netālu no Bahmutas

 
Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas