Cūkkopības, mājputnu audzēšanas un segto platību dārzeņkopības atbalstam novirza 2,1 miljonu eiro

Valdība otrdien, 22.novembrī, atbalstīja Zemkopības ministrijas (ZM) priekšlikumu novirzīt 2,1 miljonu eiro valsts atbalstu Krievijas kara Ukrainā negatīvo ekonomisko seku mazināšanai cūkkopībai, mājputnu audzēšanai un segto platību dārzeņkopībai, kas radies no 2022.gada jūlija līdz oktobrim salīdzinājumā ar tādu pašu periodu 2021.gadā. informē ZM.

Valsts atbalsts paredzēts, lai segtu izmaksu pieaugumu, kas radies, krasi sadārdzinoties resursu cenām pēc Krievijas iebrukuma Ukrainā.

Resursu un izejvielu cenu sadārdzināšanās jau ilgstoši turpina negatīvi ietekmēt lauksaimniekus, norāda ZM, piebilstot, ka izmaksas turpina augt, tādējādi palielinot apdraudējumu uzņēmumu turpmākai darbībai.

Noteikumi paredz segt 70% no izmaksu pieaugumu segto platību dārzeņkopībā šādiem resursiem – dīzeļdegvielai, elektroenerģijai, kurināmajam, minerālmēslojumam. Savukārt cūkkopībā un mājputnu audzēšanā plānots izmaksu pieaugumu plānots segt pirktajai lopbarībai un lopbarības izejvielām.

ZM sagatavotais un valdības šodien atbalstītais Ministru Kabineta (MK) noteikumu projekts nosaka, ka

atbalstam varēs pieteikties piecu darbdienu laikā pēc noteikumu stāšanās spēkā un atbalstu izmaksās līdz šī gada 31.decembrim.

Finansējums šim mērķim paredzēts, pārdalot līdzekļus no ES un valsts ārkārtas pielāgošanas atbalsta pasākumā lauksaimniecības nozarei neizmantotā finansējuma.

Vienlaikus valdība atbalstīja grozījumus MK 2022.gada 28.jūnija noteikumos Nr. 391 Eiropas Savienības un valsts ārkārtas pielāgošanas atbalsta piešķiršanas kārtība cūkkopības, mājputnu audzēšanas un segto platību dārzeņkopības nozarē, samazinot plānoto finansējumu līdz faktiskajam finansējuma izlietojumam.

Tādējādi tiek «atbrīvots» 2,1 miljons līdz šim neizlietotās valsts budžeta līdzfinansējuma naudas, ko ir iespējams novirzīt atbalstam negatīvo ekonomisko seku mazināšanai cūkkopībā, mājputnu audzēšanā un segto platību dārzeņkopībā, norāda ZM.

Plānots, ka atbalstītie noteikumi un grozījumi stāsies spēkā pēc to publicēšanas oficiālajā izdevumā Latvijas Vēstnesis.

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas