CVK kriminālprocesā iesaistītas desmit personas; 14.Saeimas vēlēšanu leģitimitāte nav ietekmēta

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) informē, ka šī gada 7.novembrī uzsāktajā kriminālprocesā saistībā ar Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) organizētu iepirkumu 2021.gadā iesaistītas desmit personas, tostarp sešas amatpersonas.

Kā norāda KNAB, kriminālprocess tika uzsākts aizdomās par iespējamu krāpšanu lielā apmērā, dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu, kas izraisījusi smagas sekas, kā arī šo noziedzīgo nodarījumu atbalstīšanu un dienesta dokumentu viltošanu.

BNN jau iepriekš ziņoja, ka KNAB 22.novembrī īstenoja procesuālās darbības, tai skaitā aizturēja CVK priekšsēdētāju Kristīni Bērziņu. Pašlaik desmit kriminālprocesā iesaistītajām personām, tai skaitā CVK priekšsēdētājai un piecām amatpersonām, ir tiesības uz aizstāvību. Savukārt divām personām – CVK priekšsēdētājai un uzņēmējam – piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi.

KNAB, ievērojot Kriminālprocesa likumā noteikto kārtību, 25.novembrī lūdza Saeimai CVK priekšsēdētāju atstādināt no amata pienākumu pildīšanas.

Atbildība par noziedzīgiem nodarījumiem, kas tiek izmeklēti šajā kriminālprocesā, paredzēta Krimināllikuma 318.panta trešajā daļā, 177.panta trešajā daļā un 327.panta otrajā daļā.

Respektīvi, par valsts amatpersonas izdarītām tīšām darbībām, ļaunprātīgi izmantojot dienesta stāvokli, ja šīs darbības izraisījušas smagas sekas; par krāpšanu, ja tā izdarīta lielā apmērā vai ja to izdarījusi organizēta grupa, vai ja tā izdarīta, iegūstot narkotiskās, psihotropās, stipri iedarbīgās, indīgās vai radioaktīvās vielas, sprāgstvielas, šaujam­ieročus vai munīciju; par tādām pašām darbībām, ja tās izdarītas mantkārīgā nolūkā vai ja tās izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās.

Kā norāda KNAB, tas sadarbībā ar Latvijas Republikas prokuratūru šobrīd veic aktīvāko izmeklēšanas procesa fāzi, iegūstot un nostiprinot pierādījumus, tāpēc plašāku informāciju par kriminālprocesu un tajā iesaistītajām personām nevar atklāt.

KNAB vērš uzmanību, ka pirmstiesas izmeklēšanas laikā nav konstatēti fakti, kas ļautu apšaubīt 14.Saeimas vēlēšanu leģitimitāti.

Tāpat KNAB vērš uzmanību, ka jebkurā kriminālprocesā iesaistītajām personām ir tiesības uz aizstāvību, un atgādina, ka nevainīguma prezumpciju piemēro visos kriminālprocesa posmos – sākot no brīža, kad persona tiek turēta aizdomās vai apsūdzēta, līdz brīdim, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā tiek konstatēta likumā noteiktajā kārtībā.

Kā BNN iepriekš ziņoja, KNAB otrdien, 29.novembrī, iepriekš sāktā kriminālprocesā veicis procesuālās darbības informācijas tehnoloģiju uzņēmumā SOAAR, kas pēdējos gados uzvarējis apjomīgos CVK un citu valsts iestāžu iepirkumos. Šajā kriminālprocesā figurē uzņēmums un tā valdes loceklis.

Firmas.lv informācija liecina, ka Jēkabpils novadā reģistrētais uzņēmums pieder Leonardam Survilo un Renāram Kadžulim. 2020.gadā uzņēmums strādāja ar 1 118 557 eiro apgrozījumu un 675 055 eiro peļņu. Rādītāji par 2021.gadu patlaban nav pieejami.

Lasiet arī: CVK priekšsēdētāju Kristīni Bērziņu pagājušonedēļ aizturējis KNAB

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas