Deputāti nosaka administratīvo atbildību par sabiedriskās kārtības traucēšanu

Saeima ceturtdien, 15.jūnijā, galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus, ar kuriem juridiskām personām noteikta atbildība par sabiedriskās kārtības traucēšanu.

Grozījumi paredz reaģēt uz sabiedriskās kārtības traucēšanu publiskās izklaides vietās ar ļoti skaļu mūziku, piemēram, bāros, kafejnīcās un naktsklubos. 

Iepriekš jau ziņots, ka pēdējā laikā policija saņem arvien vairāk sūdzību par sabiedriskās kārtības traucēšanu publiskās izklaides vietās.

Piemēram, likumprojekta anotācijā atzīmēts, ka Rīgas pašvaldības policija saņem lielu skaitu izsaukumu par trokšņošanu – aizvadītā gadā tas noticis 10 077 reizes.

Līdz šim spēkā esošais likums  paredzēja atbildību par trokšņošanu fiziskām personām, kas kvalificējas kā sīkais huligānisms, bet juridiskām personām (izklaides vietām) atbildība par trokšņošanu nebija noteikta.

Ar grozījumiem  plānots noteikt, ka par sabiedriskās kārtības traucēšanu, pārkāpjot vispārpieņemtās uzvedības normas un traucējot personas mieru, iestādes, komersanta, citas institūcijas darbu vai apdraudot savu vai citu personu drošību, juridiskām personām varēs piemērot brīdinājumu vai naudas sodu līdz 5000 eiro.

Tāpat ar grozījumiem likums papildināts, paredzot naudas sodu fiziskajām personām gadījumā, ja minētās darbības tiks veiktas pie karavīru vai genocīda upuru piemiņas vietas vai pieminekļa.

Fiziskajai personai par šādu pārkāpumu varēs piemērot naudas sodu no 280 līdz 1400 eiro.

Likums stāsies spēkā nākamajā dienā pēc izsludināšanas.

Lasiet arī: Saeima nosaka bargāku sodu par draudiem un vajāšanas gadījumiem

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas