Dienvidkorejas amatpersonas: Policijas iesaiste Seulā bijusi «nepietiekama»

Dienvidkorejas policijas priekšnieks ir paziņojis, ka pūļa kontrole Itevanā drūzmēšanās laikā bija «nepietiekama», un tas ir pirmais amatpersonu atzinums, ka viņi nav darījuši pietiekami daudz, lai to novērstu, ziņo raidsabiedrība BBC.

Ņemot vērā arvien pieaugošos aicinājumus uzņemties atbildību, Juns Hīkeuns sacīja, ka jūtas «bezgalīgi atbildīgs par sabiedrības drošību» saistībā ar notikušo.

Viņš solīja sākt visaptverošu izmeklēšanu.

Arī iekšlietu ministrs Lī Sangmins atvainojās par incidentu, kurā gāja bojā 156 cilvēki un 152 tika ievainoti.

Vēl par šo tematu: Latvietis traģiskajās Halovīna svinībās Seulā: Bija grūti tikt prom no notikuma vietas

Tas notika naktī uz sestdienu, 29.oktobri, kad Dienvidkorejas galvaspilsētas Seulas populārā naktsdzīves rajona Itevanas alejā bija sapulcējušies pūļi, lai pirmo reizi kopš kovida bez ierobežojumiem svinētu Halovīnu.

Jūns sacīja, ka policija pirms negadījuma bija saņēmusi daudz zvanu, kas brīdināja par situācijas nopietnību, taču policijas reakcija nebija pietiekami veikla.

Seulas policija BBC pastāstīja, ka pirmais zvans uz Dienvidkorejas ārkārtas palīdzības numuru tika saņemts plkst. 18.34 pēc vietējā laika – dažas stundas pirms tam, kad, kā ziņots, sākās nāvējošā drūzmēšanās. Nākamo trīsarpus stundu laikā tika saņemti vēl desmit zvani.

Sangmina un Hīkeuna komentāri seko pieaugošajām sabiedrības prasībām, lai kāds uzņemas atbildību par traģisko notikumu.

Vairākas iestādes centušās notikušo attēlot kā nelaimes gadījumu, kurā nevar nevienu vainot.

Prezidents Juns Sukjols 1.novembrī sacīja, ka šis negadījums atklāja pūļa vadības nozīmi un to, ka Dienvidkorejā trūkst pētījumu par šo jautājumu.

«Tā vietā, lai kaulētos par to, vai pasākumam bija organizators vai nebija, svarīga ir cilvēku drošība, un mums ir jāizstrādā pamatīgi pasākumi,» viņš teica, vienlaikus ierosinot turpmākajos pasākumos pūļa pārvaldībai izmantot dronus un citas digitālās iespējas.

Prezidents jau pirms incidenta bija saskāries ar pieaugošu politisko spiedienu un strauji krītošiem reitingiem.

Policija paziņoja, ka sestdienas vakarā tai nācies daļu cilvēkresursu novirzīt uz citām vietām pilsētā, lai novērstu milzīgos protestus pret esošo varu.

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas