Dombrava vēlas stingrākus nosacījumus ES pilsoņu dzīvei Latvijā

Saeimas deputāts Jānis Dombrava (NA) iesniedzis priekšlikumus par stingrākiem Eiropas Savienības (ES) un viņu pilsoņu uzturēšanās Latvijā nosacījumiem attiecībā uz latviešu valodas zināšanām un iztikas ienākumiem.

Priekšlikumi iesniegti Saeimā skatītajā likumprojektā Savienības pilsoņu un viņu ģimenes locekļu ieceļošanas un uzturēšanās Latvijas Republikā likums. Likumprojektā paredzēts: ja ES pilsonis vai viņa ģimenes loceklis, kurš ir ES pilsonis, vēlas nepārtraukti uzturēties Latvijā ilgāk kā trīs mēnešus, viņš pieprasa ES pilsoņa reģistrācijas apliecības izsniegšanu.

Dombrava rosina izslēgt iespēju saņemt reģistrācijas apliecību, ja persona Latvijā ir pašnodarbināta.

Politiķis skaidro, ka pašnodarbinātas personas statusa esamība nenodrošina regulārus ikmēneša ienākumus. Deputāts gan pieļauj arī kompromisa variantu, ka var tikt saglabāts pašnodarbinātas personas statusu, bet tad likumā ir jānosaka kritēriji ienākumu līmenim.

Deputāts arī aicina uzlikt par pienākumu ES pilsoņiem un viņu ģimenes locekļiem, kuri Latvijā uzturas ilgāk par sešiem mēnešiem, apgūt valsts valodu vismaz pamata līmeņa otrajā jeb A2 pakāpē. Ja šis nosacījums netiks izpildīts, tad ES pilsoņiem varēs anulēt reģistrācijas apliecību, pastāvīgās uzturēšanās apliecību, uzturēšanās atļauju vai pastāvīgās uzturēšanās atļauju.

Tāpat deputāts aicina no likumprojekta izslēgt vienu no nosacījumiem, pēc kuriem nosaka ES pilsoņa ģimenes locekļa statusu radiniekiem. Parlamentārietis rosina ģimenes locekļa statusu neatzīt pēc kritērija par kopīgu saimniecību ar ES pilsoni. Likumprojektā joprojām saglabātos citi nosacījumi, kuru gadījumā ES pilsoņa vai viņa laulātā radinieks tiks atzīts par ģimenes locekli.

Dombrava arī rosina noteikt lielākas prasības ES pilsoņiem par pietiekamu iztikas nodrošinājumu. Viņu ikmēneša ienākumiem būtu jābūt lielākiem par likumā noteikto augstāko maznodrošinātas personas ienākuma līmeni, paredzēts priekšlikumā. Savukārt pašlaik likumprojektā šajā normā teikts, ka ienākumiem jāatbilst vismaz trūcīgas personas ienākumu līmenim.

Lasiet arī: Dombrava turpmāk vadīs Nacionālās drošības komisiju

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas