Ēģipte paziņo par humānās palīdzības koridoru uz Gazas joslu

Ēģipte ceturtdien, 19.oktonbrī, paziņoja par humānās palīdzības piegādes koridoru uz Gazas joslu caur Rafāhas robežpārejas punktu. Tā Ēģiptes pusē jau gaida simtiem kravas automašīnu ar humāno palīdzību.

“Ēģiptes prezidents Abdelfatahs al Sisi un ASV prezidents Džo Baidens ir vienojušies par ilgtspējīgu humānās palīdzības piegādi Gazas joslai caur Rafāhas termināli,” paziņoja Ēģiptes prezidenta preses sekretārs Ahmeds Fahmi. Paziņojumā

nebija konkretizēts, kad palīdzības piegāde tiks uzsākta.

Baidens trešdien bija paziņojis, ka Izraēla ir piekritusi ielaist palīdzību Gazas joslā no Ēģiptes puses, kaut šī valsts īsteno militāru kampaņu pret grupējumu Hamās.

Izraēlas premjerministra Benjamina Netanjahu biroja paziņojumā bija teikts, ka Izraēla “nekavēs humānās palīdzības piegādi no Ēģiptes, ja vien tā būs tikai pārtika, ūdens un medikamenti civiliedzīvotājiem Gazas joslas dienvidos”. Taču tā “neļaus sniegt nekādu humāno palīdzību no savas teritorijas Gazas joslai, kamēr netiks atgriezti mūsu ķīlnieki,” piebilsts paziņojumā.

Baidens vēlāk pavēstīja, ka Ēģiptes prezidents piekritis uz robežas ar Gazas joslu atvērt Rafāhas robežpunktu, lai ļautu palestīniešu anklāvā iebraukt aptuveni 20 kravas auto ar humānās palīdzības kravām.

“Viņš piekrita sākotnēji izlaist līdz 20 kravas auto,” žurnālistiem sacīja Baidens, pēc tam kad viņam lidmašīnā atceļā no Izraēlas bija notikusi telefonsaruna ar Sisi. Piegādes, visticamāk, nenotiks līdz piektdienai, jo robežas šķērsošanas punktā ir jāsalabo ceļš, piebilda Baidens.

Pirmie 20 kravas auto būs izmēģinājums sistēmai, lai piegādātu palīdzību, vienlaikus neļaujot gūt no tās labumu Gazas joslā valdošajai kustībai “Hamās”, norādīja prezidents. Robežas Gazas joslas pusē palīdzības izplatīšanu veiks ANO.

Lasiet arī: Gazas joslas okupācija būtu liela Izraēlas kļūda, brīdina Baidens

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas