Eiropai ir jāuzņemas lielāka atbildība par savu aizsardzību, komentē Rinkēvičs

Eiropai pašai ir jāuzņemas daudz lielāka atbildība par savu aizsardzību un drošību, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam “Rīta panorāma” teica Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs.

Runājot par gaidāmajām ASV vēlēšanām, Rinkēvičs skaidroja, ka neatkarīgi no ASV vēlēšanu rezultātiem, neatkarīgi no tā, kuru ASV pilsoņi būs ievēlējuši par prezidentu, Eiropai pašai ir jāuzņemas daudz lielāka atbildība par savu aizsardzību un drošību. Gan NATO ietvaros, gan ārpusē, viņš piebilda.

Valsts prezidents norādīja, ka Latvijai vēsturiski ir bijusi laba sadarbība gan ar demokrātiem, gan republikāņiem. Vienlaikus pašai Eiropai nepieciešams ieguldīt vairāk līdzekļu savā aizsardzībā.

Runājot par kopējo drošības situāciju pasaulē, Rinkēvičs akcentēja, ka drošība gan globāli, gan reģionāli ir savstarpēji saistība. Arī notikumi Tuvajos austrumos ietekmē drošību Latvijā.

“Grūti pateikt, vai tie miera gadi bija norma, vai drīzāk izņēmums. Ja mēs paskatāmies uz 20.gadsimtu – konflikti bija nemitīgi,” sacīja Valsts prezidents.

Vienlaikus Rinkēvičs norādīja, ka sabiedrība, izmantojot mūsdienu tehnoloģijas, vairāk un ātrāk uzzina par dažādiem notikumiem pasaulē, par kurām pirms kādiem 30 gadiem informācija nebija pieejama.

Lasiet arī: Latvijas ekonomika atpaliek no pārējām Baltijas valstīm. Kāpēc tā?

Seko mums arī FacebookDraugiem un X!

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas